CHAMP PENDANTS BLACK_ GREEN_ BRUSHED ALUMINIUM

Klasyczne oświetlenie rodzinnego stołu – atmosfera nie tylko od święta

Jadalnia w domu jest przestrzenią, gdzie mieszkańcy gromadzą się by razem celebrować posiłki. Wspólny stół jest także miejscem, do którego zaprasza się gości oraz najbliższych przy okazji ważnych wydarzeń i uroczystości. Jest to więc obszar bardzo ważny dla życia społecznego rodziny, dlatego warto zadbać o podkreślenie jego specjalnego charakteru. Jak wiemy, to właśnie oświetlenie jest najlepszym sposobem na stworzenie odpowiedniej atmosfery. Centralny punkt jadalni – stół, zasługuje na akompaniament wyjątkowych lamp. Zwisające z sufitu oprawy w różnych kształtach, kolorach i wykończeniach, potrafią natomiast dodać mu należnego blasku. Niczym wisienka na torcie.

Oświetlenie nad jadalnym stołem

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-kyoto-frandsen/

Przestrzeń dedykowana wspólnym posiłkom ma zatem tak naprawdę dwie funkcje. Z jednej strony działa jako miejsce spotkań najbliższych członków rodziny. Stanowi tym samym scenę dla jednego z najbardziej ważnych rytuałów, jakim jest wspólne spożywanie posiłków. Z drugiej natomiast strony jest także rodzajem wizytówki, podczas spotkań towarzyskich. Pełni funkcję reprezentacyjną mówiąc wszystko o guście i upodobaniach gospodarzy. Stąd też, w ofercie każdej ceniącej się marki meblowej, mamy do czynienia z ogromnym bogactwem propozycji do jadalni. Tak samo jak różne mogą być stoły, od okrągłych, wspartych na jednej nodze, bo długie, prostokątne blaty o różnej formalnej ciężkości, tak samo jest jeśli chodzi o oświetlenie.

Od wielu lat projektanci poszukują idealnego kształtu i materiału dla wiszącej lampy,  który harmonijnie dopełni kompozycję jadalni. Niczym księżyc lub księżyce wirujące wokół planety. Zagłębiając się w temat widzimy, że takich połączeń może być bardzo wiele, wszystko zależy od stylistyki wnętrza. Mamy więc ogromne pole do popisu, jeśli chcemy podkreślić nasze klasyczne, lub awangardowe podejście do aranżacji.

Oświetlenie według duńskich mistrzów

Dlaczego akurat oświetlenie z Danii ma tylu zwolenników i cieszy się na świecie powszechnym uznaniem? Tak naprawdę nie ma jednej odpowiedzi, ponieważ w dobrym wzornictwie zawsze zawierają się dwa nierozłączne elementy – to funkcja i forma.

O ile forma, czyli kształt, wielkość i materiały są tym co widać nawet przy wyłączonym świetle, o tyle kwestia funkcji zasługuje na dłuższy komentarz. Z zasady lampa służy do oświetlenia, jednak to w jaki sposób będzie realizować tą funkcję, jest rzeczą nad wyraz ciekawą. Dobrze wiemy jak nieprzyjemne i męczące jest ostre, techniczne białe światło w biurach i urzędach. I doskonale odróżniamy efekt jaki ono daje, od ciepłej, żółtej barwy wypełniającej przytulną przestrzeń. Co więcej, nie trudno sobie wyobrazić, jak znikłaby ta przytulność, gdyby zmienić parametry i kolor światła.

Kolejną sprawą jest coś, w czym Duńczycy są prawdziwymi mistrzami, czyli rozpraszanie światła. Sama żarówka jest jedynie źródłem oświetlenia, ale tak naprawdę to klosz lampy determinuje faktyczną jasność. Ideałem jest, aby bez względu na miejsce skąd patrzymy na lampę, nie zostać nieprzyjemnie oślepionym właśnie przez żarówkę. Ale jednocześnie należy pamiętać, aby kąt padania światła był także optymalny, a samo światło wzmocnione na przykład przez białe, odbijające promienie wnętrze klosza. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że te warunki są dziecinnie proste do spełnienia. Ale tak naprawdę projektanci często specjalizują się wyłącznie w oświetleniu, ponieważ znalezienie harmonii funkcji i formy jest rzeczą bardzo wymagającą.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-frandsen/

Oświetlenie – klasyka gatunku

Kula to najdoskonalsza bryła – przywodzi na myśl harmonijny kształt ciał niebieskich, które od zarania dziejów fascynowały ludzi. Miękkość i perfekcja tego kształtu, pozbawionego ostrych krawędzi, sprawia, że na rynku nie brakuje właśnie takich lamp. Jednak ta prostota jest także przewrotna, ponieważ wszystko co najlepsze w oświetleniu w formie kuli, zostało już prawdopodobnie stworzone. Wśród klasyków, które powstały na fali fascynacji podróżami w kosmos, znajdziemy wiele projektów wywodzących się z Danii. Futurystyczne inklinacje rzucają się w oczy w większości lamp, które wyszły spod ołówka Vernera Pantona, a w przypadku Ufo, Moon czy Globe są wręcz oczywiste.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-glob-biala-verner-panton/

Jedna z lamp jego projektu nosi nazwę Ball Silver i składa się z niezliczonej ilości drobnych, srebrnych kul z plastiku. To naprawdę wyjątkowa i bardzo widowiskowa propozycja.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-silver-verner-panton/

Jednak to za co najbardziej kochamy duński design to prostota, minimalizm, stonowane barwy i naturalne materiały. To tak naprawdę przytulna, miękka, niezobowiązująca atmosfera stworzona przy użyciu przedmiotów, na które przyjemnie się patrzy i które są równie przyjemne w dotyku. Jednak duńscy projektanci potrafią to wszystko połączyć także z praktyczną, funkcjonalną stroną i to właśnie użytkowość jest dla nich najważniejsza. Mniej znaczy więcej, dekoracyjność przedmiotu ma wyrażać się w samej czystej formie, a nie w dodatkowych, zbytecznych elementach. Dlatego też tak istotna jest proporcja, geometryczna harmonia, którą trudno uchwycić, ale której nie sposób się oprzeć.

50 lat lampy Ball

Lampa Ball powstała 50 lat temu w piwnicy młodego elektryka, który z wielką determinacją i uporem udoskonalał kolejne prototypy.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-metaliczna-frandsen/

W ten sposób Benny Frandsen rozpoczął swoją, trwającą do dziś, przygodę z oświetleniem. W ciągu swojej kariery zdobył nawet kilka międzynarodowych nagród za projekty lamp. Z kolei sama lampa Ball stała się bestesellerem i w ciągu pół wieku od kiedy trafiła do produkcji, znalazła się do większości duńskich domów. Sam twórca tak o niej opowiada:

Ball to nie tylko lampa. Możliwości są nieskończone, wciąż odkrywamy nowe. Może mieć różne wielkości i wersje. Naturalnie wpasowuje się gdziekolwiek się ją umieści, nigdy nie przeszkadza. Uważam ją za ikonę. Nie sądziłem, że powstanie więcej niż jedna lampa Ball. Ale wciąż coś nowego mnie inspiruje i pojawiają się nowe modele. Powstała, aby zostać ze mną na zawsze”

Ponadczasowa elegancja duńskiego designu z pewnością sprawdzi się w każdym wnętrzu. Klasyk z 1968 roku, lampa Ball, w najnowszej odsłonie przedstawia się nam w postaci obszernego żyrandola o średnicy 40 centymetrów. Dla stosunkowo lekkiego klosza w kształcie kuli z obciętym „biegunem” zarezerwowano trzy ponadczasowe wykończenia. Możemy wybierać spośród  matowej czerni, szarości oraz bieli. Wnętrze Ball pokryto białym lakierem, dzięki czemu zapewnia ona maksymalną jasność. Natomiast okrągły otwór w kloszu rozprzestrzenia promienie także w okrągłym polu. W ten sposób możemy niemal teatralnie oświetlić okrągły stół, przedstawiając go w głównej roli.

Duża, okrągła rodzina

Wisząca lampa Ball występuje oczywiście nadal także w swojej klasycznej formie szklanej kuli o różnych średnicach i połyskujących, metalicznych wykończeniach. Ten model wyewoluował do postaci lampy stołowej, kinkietu, lamp podłogowych czy nawet ciekawej wersji z uchwytem. Bardzo efektownie  przedstawiają się także lampy wiszące w postaci skupiska kulek Ball. Tutaj siedem kul o tej samej wielkości prezentuje się rzeczywiście obficie i wspaniale. Natomiast producent zadbał w tym wypadku o bardzo różnorodne wersje kolorystyczne. Tak więc mamy do wyboru antyczny mosiądz, biały i czarny mat, czarny, połyskujący chrom, a także połyskujący mosiądz i miedź.

 

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-track-frandsen/

 

Nad podłużnym stołem sprawdzi się z kolei wersja Ball Track, składająca się z trzech okrągłych kloszy umieszczonych w równych odległościach na podłużnej szynie mocującej. Tutaj będziemy mogli zdecydować czy bardziej będzie nam odpowiadała w srebrnym chromie, czy też w ciepłej, połyskującej miedzi.

Uniwersalność tego projektu sprawdza się za każdym razem. Po 50 latach od premiery wciąż nie traci nic ze swej elegancji i aktualności. Co więcej, oświetlenie w takim kształcie doskonale kontrastuje z najczęściej prostokątnym otoczeniem. To właśnie kulista forma pomaga wprowadzić do wnętrz organiczną miękkość, przytulność i prawdziwą, domową atmosferę, na której najbardziej nam zależy.

Prosta geometria

Projektanci eksplorują geometrię w poszukiwaniu brył, które są jednocześnie harmonijne, ale także atrakcyjne wizualnie. Brak detalu sprawia, że kształt jest jedyną ozdobą duńskich lamp, w związku z czym to proporcja staje się dekoracją. Pamiętajmy, że lampa wisząca jest jednym z niewielu elementów, które znajdują się niemal zawsze w polu widzenia. Nawet jeśli jest wyłączona, oko ludzkie, lustrując przestrzeń, zawsze na nią trafi.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-benjamin-frandsen/

 

Stożkowaty kształt lampy Benjamin, razem z monochromatycznym wykończeniem, pomimo prostoty, z pewnością przyciąga uwagę. Trójkąt obracający się wokół prostej zwanej osią tworzy koło. Mamy więc do czynienia z dwoma podstawowymi figurami geometrycznymi, które trwają w idealnej harmonii. Ale znowu, zgodnie z zasadami duńskiego designu, nacisk kładziony jest na funkcję. W związku z tym, poza rozszerzającym się do dołu kształtem przywodzącym na myśl spadzisty dach, mamy pełne doświetlenie w doskonałym okręgu.

To geometryczne połączenie daje pewność, że zawsze i wszędzie takie oświetlenie będzie wyglądało i funkcjonowało świetnie. Nic dziwnego zatem, że model Benjamin zaadoptował się już w formie lampy podłogowej,  stołowej i w postaci reflektora oświetlającego sufit.Teraz minimalistyczny, a jednocześnie pełen wyrazu Benjamin, urósł do średnicy aż 46 centymetrów, i może zawisnąć także nad stołem w jadalni. Wspaniale będzie się prezentowała kompozycja złożona z kilku egzemplarzy w tym samym, bądź w różnych kolorach. Paleta barw obejmuje bowiem klasyczną, głęboką matową czerń, szarość, biel, a także odcień czerwonej rdzy. Warto dodać, że klosz wisi na przewodzie pokrytym tekstylnym oplotem, a samo mocowanie do sufitu jest z metalu w tym samym kolorze co klosz. Dzięki temu mamy gwarancję zachowania szlachetnych, naturalnych materiałów w całym projekcie. Nic tu nie pozostawiono przypadkowi, dopieszczono każdy szczegół. Lampa Benjamin to także jeden z projektów założyciela i twórcy marki Frandsen – Benny’ego Frandsen.

 

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-champ-frandsen/

Mistrzowska forma 

Duńscy designerzy są znani z tego, że dla nich projektowanie to nie tylko ciężka praca, ale też zabawa. Jednym z nich jest Phillip Bro, który udowadnia, że poważny projekt może być równocześnie stylowy, zabawny i zaskakujący. Urodzony w 1962 roku w Australii Duńczyk studiował w Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych w Kopenhadze oraz w tamtejszej School of Design. Jego projekty znalazły się w portfolio wielu znanych marek, jak chociażby Georg Jensen czy Ikea. Nie ma wąskiej specjalizacji, a wręcz przeciwnie. W swojej karierze zajmował się projektowaniem podmiejskich autobusów i świeczników. Wśród jego prac znajdujemy także miękkie siedziska, biżuterię oraz oczywiście lampy.

Zaprojektowana przez Philipa Bro lampa Champ to jedna z najnowszych propozycji w kolekcji  duńskiej marki Frandsen. Trzeba przyznać, że doskonale odzwierciedla współczesny charakter wnętrz i najnowsze trendy w dziedzinie wystroju. Jednocześnie czerpie z bogatego dorobku duńskich mistrzów designu. Widać to w nawiązaniu do warstw stosowanych na przykład przez Poula Henningsena. Nie sposób nie zauważyć także miękkich krągłości znanych z projektów Vernera Pantona.

Champ powstał przez zabawę z oświetleniem, za pomocą dwóch zaokrąglonych, metalowych kształtów. Światło nigdy nie pada tu bezpośrednio, dzięki czemu może wisieć na każdej wysokości i nigdy nie oślepia. Ta zabawa jest kultywowana przez kolejne pokolenia duńskich projektantów i mówi wszystko o ich kunszcie i unikalnym stylu.Kształt lampy projektant zaczerpnął ze świata przyrody, dlatego też przypomina on kapelusz grzyba. Organiczna, przywodząca na myśl naturę forma, zawsze działa pozytywnie i kojąco. Jednocześnie jej silny, zwarty kształt zwraca uwagę i zachwyca. Sam projektant sugeruje, aby umieścić kilka lamp Champ w różnych kolorach i na różnych wysokościach:

„Nie mogę się doczekać, aby zobaczyć, jak zmienia się ich charakter, gdy słońce świeci przez okno przez cały dzień, aż do zmierzchu. Wtedy powoli ujawni się wewnętrzny blask lamp, a wieczorem, każda z nich będzie oświetlona swoim własnym kolorem, rozmiarem i miejscem w przestrzeni. ”

Oświetlenie w prawdziwym domu

Bez wątpienia oświetlenie  ma największy wpływ na atmosferę w domu. To element wnętrza, który szczególnie w naszej szerokości geograficznej, nie może być przeceniony. Kiedy pomyślimy o tym, jak dawniej ludzie spędzali popołudnia i wieczory w źle oświetlonych, ciemnych wnętrzach, możemy tylko współczuć naszym przodkom. Natomiast dzisiaj bogactwo form może oszałamiać i wprawiać w zakłopotanie. Co więc wybrać?  Aby uniknąć ryzyka i ewentualnego błędu najbezpieczniej sięgnąć po klasyczne wzory oświetlenia. Takie jak BallBenjamin czy Champ. Jeśli bowiem sprawdziły się w tylu wnętrzach, nie ma możliwości, aby nam miały sprawić zawód.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-z-uchwytem-frandsen/

 

Estetyka wykonania, atrakcyjna forma, a także jakość i solidność to cechy bardzo cenione w projektowaniu wnętrz. Jednak, aby docenić te elementy, obecne w każdym z prezentowanych modeli lamp, nie trzeba być architektem. Dostrzegły to już całe rzesze zadowolonych użytkowników w Danii, a także w innych krajach. Teraz także i my możemy cieszyć się przez wiele lat z dobrego, duńskiego designu – wystarczy sięgnąć po oświetlenie marki Frandsen. 50-cio letnia historia marki to najlepszy dowód, że producent poznał cały, niezbędny do tworzenia oświetlenia do domu know how. To z pewnością potwierdza, dlaczego kolejne pokolenia klientów sięgają po lampy, które bezustannie urzekają, zachwycają i wprowadzają ciepło i jasność do ich domów. W ten sposób tworzą przestrzeń, której każdy czuje się najlepiej, na miejscu i naprawdę u siebie. Czy można znaleźć lepszą definicję prawdziwego domu?

 

 

 

 

Dywan do salonu Hugin Fabula Living

Dywany do salonu – jak wybrać najlepszy?

Dywany do salonu to przedmioty designerski, które zdobią wnętrze, ale równocześnie pełnią konkretną funkcję. Na rynku znajdziemy szeroki wybór dywanów o bardzo wysokiej jakości, które wzbogacają domowe przestrzenie i odpowiadają różnym gustom i potrzebom. Dywany do salonu łączą funkcjonalność i elegancję. Są ważnym wyposażeniem dla tych, którzy chcą, aby salon był ciepły i przytulny, ale zawsze wyrafinowany. W rzeczywistości salon jest najbardziej lubianym pokojem w domu. Tutaj razem oglądamy telewizję, czytamy i odpoczywamy. Salon jest także przestrzenią, w której przyjmowani są przyjaciele i krewni, a jego meble decydują o wizualnym odbiorze wnętrza całego domu.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-hugin-fabula-living/

Odpowiedni wybór dywanu do salonu jest niezbędny, aby zapewnić szyk, ciepło oraz wygodę w pomieszczeniu dedykowanym rodzinnym i towarzyskim relacjom. Dywan jest naprawdę niezbędnym elementem projektu, ponieważ wzbogaca każdy styl mebli i poprawia ich odbiór. Jest również bardzo funkcjonalny, ponieważ gwarantuje doskonałą izolację termiczną pomieszczenia.

Dzisiaj opowiemy jak wybrać odpowiedni dywan lub dywany do salonu, jak dobrze je rozmieścić przed lub pod sofą, aby wzbudzić podziw gości, stworzyły intymną atmosferę, a podłogę cieplejszą i piękniejszą.

Jak wybrać rozmiar i lokalizację dywanu do salonu?

Dywan jest ekskluzywny, gdy jest najwyższej jakości, wykonany z cienkiej przędzy i wełny, z niezwykłym bogactwem detali. Dywany do salonu o geometrycznych wzorach, z adamaszkowymi, kwiatowymi wzorami, oraz dywany w stylu vintage z lekko wyblakłymi i wytartymi wzorami opowiadają historię zbudowaną przez ręce wykwalifikowanych rzemieślników, którzy wykonują te ponadczasowe arcydzieła podczas wielu godzin pracy. Tkaniny pokrywające podłogę sprawiają, że każdy salon jest wyjątkowy.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-ulmus-fabula-living/

Ale jak wybrać odpowiednie dywany do salonu? Niezależnie od tego, czy jest to nowoczesny czy klasyczny, perski czy etniczny styl, każdy dywan designerski musi mieć odpowiedni rozmiar, musi dostosować się do wielkości pomieszczenia, w którym jest umieszczony. Zbyt duży model zmniejszyłby pokój, natomiast zbyt mały model nie sprawdzi się w bardzo dużej części mieszkalnej. Jeśli przestrzeń salonu jest bardzo przestronna, w różnych jej częściach można umieścić więcej dywanów, aby uzyskać oryginalny, ale naprawdę wyrafinowany efekt.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-ea-fabula-living/

Dywan leżący przed lub pod sofą musi być od niej nieco większy, aby wychodzić poza obwód sofy. Żeby obliczyć rozmiar dywanu, należy dodać 20 lub 30 centymetrów do szerokości i długości sofy. W ten sposób tkanina na posadzce tworzy harmonijny ogólny obraz. Nad dywanem można umieścić stolik kawowy lub pufę.

Sofa z dopasowanym dywanem zajmują szczególne miejsce w kontekście mebli do salonu. Ich piękno, szczegóły wykończenia, cień lub światło oraz zestawienia kolorów bardzo się wyróżniają. Ta para elementów z pewnością nadaje charakteru całemu pomieszczeniu, zapewniając duży efekt wizualny. Jeśli dywan zostanie umieszczony pod sofą, powinien być gładki. Z kolei dywany do salonu z bogatą kolorystyką lub wzorami geometrycznymi lepiej sprawdzą się umieszczone przed sofą. Dzięki temu można będzie je łatwiej podziwiać.

Jak wybrać kolor dywanu?

Po wybraniu rozmiaru i lokalizacji dywanu do salonu, czas na bardziej szczegółowe informacje na temat właściwości tkaniny. Pytanie, które należy zadać, brzmi: jak wybrać kolor dywanu? Odpowiedź jest ukryta w liniach i kształtach naszych mebli domowych.

Dywan do salonu Odin Fabula Living

Aby zrozumieć, jak wybrać kolor dywanu w salonie, należy najpierw zadać sobie pytanie, czy chcemy, aby przyciągnął uwagę gości, czy harmonijnie spasował się z otaczającymi meblami. Tkanina pokrywająca kamień, parkiet lub posadzkę naszych domów może stać się centrum pokoju. Może przyciągać i koncentrować uwagę, podczas gdy każdy mebel działa jak element funkcjonalny i wygodny, ale w tle na pierwszy rzut oka.

W odwrotnej sytuacji dywan do salonu przyjmuje funkcję spoiwa dla równowagi całości. W tym drugim przypadku chromatyczne nuty dywanu muszą być takie same lub podobne do tych obecnych w meblach. Podobna tonacja to dobry wybór, aby stworzyć silny związek między dywanem i pozostałym meblami w salonie. Wynika z tego uczucie otaczającej, ciepłej przestrzeni, która promuje spokój i ciszę.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-thor-fabula-living/

Jeśli dywan ma za zadanie ożywić otoczenie, musi znajdować się w centrum uwagi i natychmiast zostać zauważonym. Wówczas należy preferować wzory z nutami chromatycznymi w przeciwieństwie do wzorów dominujących w meblach. Różnica między ciepłymi i zimnymi kolorami to czynnik, o którym należy pamiętać. W rzeczywistości te pierwsze mają zupełnie inną wagę wizualną niż te drugie. Czerwony, pomarańczowy, żółty energetyzują i sprawiają, że ich obecność jest silnie odczuwalna. Przeciwnie, szary, zielony i niebieski są dyskretne i sprzyjają relaksującej atmosferze. Nadają przestrzeni lekkości, a przy dobrym rozmieszczeniu w optymalnych wielkościach pozwalają optycznie powiększyć pomieszczenie.

Dywany do salonu na jasnej lub ciemnej podłodze

Dywany do salonu, a także do kuchni, łazienki i sypialni działają w dwuwymiarowym środowisku: na podłodze. Dobry dywan musi zawsze dokładnie przylegać, nie powodując ryzyka potknięcia się mieszkańców domu i gości. Powstaje więc ważne pytanie: jak dopasować dywany do salonu na jasnej lub ciemnej podłodze?

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-veronica-fabula-living/

Ogólną zasadę stosuje się do najcięższych kolorów: dywan na ciemnej podłodze musi być jasny, aby wyróżniał się i dawał światło otoczeniu. Natomiast dywan w salonie na jasnej podłodze może być ciemny tylko wtedy, gdy pokój jest szczególnie jasny. Jeśli naturalne oświetlenie salonu jest ograniczone, nawet w przypadku parkietu lub marmuru z miękkim odcieniem, dobrze jest wybrać także jaśniejszy dywan.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-gimle-fabula/

W obu przypadkach świetnie sprawdzi się efekt boucle czerpiący z barw naturalnie przeplatających się w przyrodzie. Na przykład model Gimle z Fabula Living to ręcznie tkane dywany do salonu oparte na skandynawskiej palecie kolorów naturalnych. Miękka zielona wierzba, spalony złoty korek i jesienny różowy klon harmonijnie pokrywają zakres naturalnych przebarwień liścia. Każdy odcień uzupełnia grube, płaskie runo i oszałamiający efekt dwóch barw na ręcznie tkanym dywanie z wełny nowozelandzkiej. Dzięki siedmiu różnym kombinacjom kolorów Gimle jest niezwykle wszechstronny przy dekorowaniu domu i sprawdzi się na każdej podłodze.

Idealne dywany na poddasze

Poddasze to bardzo szczególna przestrzeń życiowa. W rzeczywistości ściany poddasza są użyteczne tylko częściowo, ponieważ są zajęte przez nachylenie dachu. Tak więc pokoje na poddaszu nie są tej samej wysokości, ale w niektórych miejscach domu sufit będzie niższy i pochylony. Ta osobliwość strychu sprawia, że ​​jego atmosfera jest charakterystyczna, ale może tracić na jasności.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-bellis-fabula-living/

Dywaniki na poddasze mogą pomóc w uzyskaniu większej ilości światła w przestrzeniach. W przypadku bardziej ograniczonych rozmiarów preferuje się gładkie dywany, które odbijają światło i harmonizują z wystrojem z równie subtelnymi niuansami. W szczęśliwym przypadku dużego poddasza na otwartej przestrzeni, gdzie światła jest wystarczająca ilość, można pokusić się o żywe i jasne kolory.

Dywany do kuchni

Nawet w pomieszczeniu przeznaczonym do przygotowywania potraw można wykorzystać tkaniny, dzięki którym podłoga będzie cieplejsza i bardziej miękka. Dywany do kuchni są idealne, gdy masz oddzielne miejsce od reszty domu, w którym możesz popracować nad przysmakami oferowanymi całej rodzinie. Często są wąskie i długie, aby dostosować się do kształtu pokoju i wyrównać kuchnię. Ważne jest, aby umieścić dywan przed zlewem, ponieważ chroni on podłogę przed rozpryskami wody lub tłuszczu. Dywaniki kuchenne muszą być łatwe do prania: dywany syntetyczne lub plastikowe lub bambusowe są najbardziej odpowiednie w tym przypadku.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-ribbon-mette-ditmer/

Dywany do łazienki

Dywaniki do łazienki pełnią nie tylko funkcję ozdobną. Są również praktyczne, przydatne w konkretnych sytuacjach. W rzeczywistości pochłaniają nieuniknione krople wody na podłodze w pobliżu zlewu, wanny i prysznica. Ponadto dywaniki łazienkowe muszą być antypoślizgowe, aby zapobiec poślizgnięciom.

Nowoczesne duże i małe dywany do salonu i sypialni

Dywan Mette Ditmer Bailey

Nowoczesne dywany do salonu to przedmioty odpowiednie do uzupełnienia wnętrza w minimalistycznym, industrialnym stylu, inspirowane podstawowymi formami współczesnego designu. Istnieje szeroki wybór pomiędzy różnymi kolorami, ciepłymi i zimnymi, jasnymi lub pastelowymi, pomiędzy różnymi teksturami i mniej lub bardziej wyszukanymi wzorami.

Duże nowoczesne dywany do salonu idealnie komponują się z sofą trzy- lub czteroosobową w kolorze białym lub neutralnym. Jeśli dywan jest otoczony sofą narożną, kolorowe wzory geometryczne lub naturalistyczne wzory są dobrym wyborem i dlatego najbardziej cenione.

Istnieją nowoczesne dywany z długim włosiem i nowoczesne dywany z krótkim włosiem. Różnica wynika z długości włókien tkaniny, które całkowicie pokrywają dywan. W nowoczesnych dywanach z długim włosiem każde włókno jest dłuższe niż półtora centymetra. Z drugiej strony nowoczesne dywany z krótkim włosiem mają krótsze włókna.

 

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-gjall/

Wybierając nowoczesne dywany do salonu lub sypialni, najbardziej odpowiednie dla Twojego domu, trzeba wziąć pod uwagę, że modele o długich włosach są bardziej miękkie, miękkie i cieplejsze, ale jednocześnie wymagają większego wysiłku, aby utrzymać je w czystości i w porządku.

Dla tych, którzy chcą dokonywać odważnych wyborów, nowoczesne okrągłe dywany do salonu mogą być dobrym wyborem. W pokoju pojawia się element nieciągłości, zamknięty i krzywoliniowy kształt kontrastuje z prostymi liniami tradycyjnych mebli. Uwagę przykuwają oczywiście nowoczesne okrągłe dywany, w jasnych neutralnych odcieniach. Można takie zamówić w sklepie Skydecor.

Dywany do salonu klasycznego lub nowoczesnego

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-myrtus-fabula-living/

Kształt i styl dywanu dobierane są w zależności od rodzaju mebli. Istnieją modele o różnych rozmiarach, kształtach i kolorach. Niektóre są bardziej klasyczne, inne mają nowoczesne kolory i formy. Ich wspólnym mianownikiem jest uniwersalność. Klasyczny dywan można idealnie zestawić z meblami o współczesnych kształtach, aby stworzyć bardzo wyrafinowany kontrast. Minimalistyczny dywan o nowoczesnym stylu, z czystymi i harmonijnymi liniami, może zamiast tego pasować do wystroju w stylu retro, tworząc pyszne przeciwieństwo różnych gustów.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-gorm-fabula-living/

Do salonu wypełnionego nowoczesnymi i lekkimi meblami możemy wstawić cenny dywan o klasycznych i delikatnych liniach. Koniecznie w neutralnych kolorach, w jednolitych barwach lub o geometrycznych wzorach i współczesnej stylistyce. Zamiast tego, jeśli meble są w klasycznym stylu, wybór może paść na dywan o szlachetnym, perskim, orientalnym stylu. Jest wprost idealny w pokojach z tradycyjnymi meblami i dopełnia ekskluzywną podłogę z litego drewna. W ten sposób pokój będzie estetycznie wyrafinowany, ale zawsze ciepły i przytulny.

Na szczególną uwagę zasługuje w tym miejscu nowość Fabula Living czyli dywan o wdzięcznej nazwie Gisli. Nienaganne wykończenie, odcienie tonów i oszałamiający wzór rombu sprawiają, że Gisli jest dywanem, który nadaje ekskluzywny charakter większości wnętrz. Ręcznie tkany z najlepszej wełny nowozelandzkiej na bawełnianej osnowie dla dodatkowej jakości. Ten dywan jest klasyczny jednak intrygujący akcent i naturalne kolory sprawiają, że sprawdzi się w różnych stylizacjach.

Wiele dywanów, wszystkie eleganckie

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-rolf-fabula-living/

Między tradycyjnymi i nowoczesnymi dywanami istnieją inne typy, które dostosowują się do wielu różnych stylów. W rzeczywistości mamy szeroki wybór dywanów z krótkim włosiem, które wyróżniają się pięknem i prostotą konserwacji i czyszczenia. Są to zwykle gładkie, o delikatnych kolorach, takich jak beż, szary lub kość słoniowa, i są wstawiane w klasyczne otoczenie, podczas gdy w przypadku nowoczesnych mebli dostępne są dywany z krótkim włosiem w idealnie kwadratowych geometrycznych kształtach i żywych kolorach, takich jak czerwony, czarny lub fioletowy. Dalej są także dywany do salonu, kuchni lub sypialni wykonane z naturalnych włókien, a na końcu dywany w stylu etnicznym.

https://skydecor.pl/?s=loke&post_type=product

Tkaniny w stylu etnicznym przeznaczone do pokrycia podłogi mają jasne kolory, abstrakcyjne kształty, ale są prawdziwymi designerskimi obiektami. To właśnie te dywany są często zestawiane ze współczesnymi meblami, ponieważ doskonale integrują się w stylu z prostymi i czystymi liniami minimalizmu. Ale jednocześnie można je stosować także w klasycznych kontekstach, aby tworzyć oryginalne, zawsze modne kontrasty.

/Zdjęcie: dywan do salonu Loke marki Fabula Living/

Dywany do salonu Fabula Living

Fabula Living stała się międzynarodową firmą, ale pozostała głęboko zakorzeniona w tradycyjnych technikach, rzemiośle, bezkompromisowej jakości i duńskich tradycjach projektowych. Ich dziełami –  nowoczesnymi dywanami, starają się opowiadać historie, łącząc design, tradycję i prosty styl z orientalnymi technikami tkania.

Jens Landberg Schroder znany i ceniony projektant, założyciel marki tworzy ponadczasowe wzory dywanów. Lisbet Friis, znana duńska projektantka tekstyliów, od wielu lat współpracuje z Fabula Living. Odgrywa ważną rolę w przekładaniu wizji Fabuli Living na prosty i zarazem efektowny nordycki styl. Wielokrotnie nagradzana projektantka wniosła do współpracy swoją rozległą wiedzę na temat wzorów, kolorów i materiałów, a także podziela dbałość firmy o szczegóły i pasję do tworzenia ponadczasowego projektu.

W swoim własnym studio w idyllicznym lesie na północ od Kopenhagi nieustannie szkicuje, wypróbowuje i testuje materiały i kolory. Te nie kończące się eksperymenty przynoszą efekty prezentowane na międzynarodowych wystawach, a następnie realizują się w postaci jej zleceń projektowych.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-ask-fabula-living/

Kolekcja 2020

Efektowny połysk, dawka klasycznych wzorów i masa pięknej prostoty. Kolekcja 2020 zawiera kilka ekscytujących nowych wzorów, a wszystkie z nich tworzono  z bezkompromisową jakością obecną w każdym detalu. W nowej kolekcji znajdziemy dwa współczesne wzory kilimów i cztery przepiękne dywany do salonu z ręcznym krosnem. Wszystkie sześć wzorów przepełniają ekskluzywne naturalne kolory, takie jak oliwka, srebrnoszary, petrol, złamana biel czy grafit.

Grube, miękkie, o wybornej teksturze i najwyższej jakości wykonania z nowozelandzkiej wełny – Gro, Gisli, Calla i Aster wprowadzają wyrafinowane wzory, takie jak jodełka, nowoczesny glamour i dodają kolejnej sensualnej warstwy do mieszanki faktur celebrowanej w nowoczesnym stylu. Dzięki spokojnym, stonowanym i subtelnym odcieniom i delikatnym wzorom dwa płasko tkane kilimy na lnianej osnowie, Njord i Felicia, oferują nieco bardziej luźny i wszechstronny wygląd. Każdy z tych wzorów świadczy o niezwykłym rzemiośle. Tkacze konsekwentnie nadążają za zapotrzebowaniem na skomplikowane techniki, upewniając się, że każda nowa kolekcja podnosi jakość i styl o krok dalej.

 

Lampa podłogowa Lucca Frandsen

Lampa stołowa i podłogowa | światło we wnętrzu

Lampa stołowa i podłogowa | światło we wnętrzu

Wszechstronna lampa stołowa

Ile znaczeń kryje się pod hasłem “lampa stołowa”? To z pewnością jedno z najbardziej wszechstronnych rozwiązań wprowadzających światło do wnętrz. Pierwsze skojarzenie jest proste – to raczej lampa na biurko, niż na stół, na którym na ogół króluje żyrandol. Oświetlenie miejsca pracy ma głównie za zadanie pomagać nam skupiać uwagę na wybranym punkcie przed oczami. Dlatego ich prosta forma dyktowana jest głównie funkcjonalnością. Wpływa na nią między innymi wysokość lampy, która z kolei wiąże się z wielkością tworzonego przez nią oświetlonego punktu na powierzchni blatu. Ważnym elementem jest także możliwością przestawiania tego punktu w dowolnym kierunku, na przykład za pomocą ruchomych ramion.

 

Kolejną, mniej funkcjonalną, lecz dla wnętrz domowych znacznie bardziej istotną, jest kwestia dekoracyjności. Nie mówimy tu wyłącznie o kształcie, formie, proporcji, lecz o tym co lampa stołowa wnosi do danego pomieszczenia. Światło miękko rozprzestrzeniające się na wysokości naszych oczu, podkreślone jasnymi akcentami półki, narożniki lub komody, otwiera wizualnie przestrzeń. Rozjaśnione miejsca, które bez lampy stołowej tonęłoby w cieniu, zyskuje nowe znaczenie, niczym dodatkowe okno,

 

A proppos okien – kiedy mija się leniwe ulice duńskich miasteczek, w oknach zadbanych domów często widać lampy. To także lampy stołowe, które głównie podczas podobnych do naszych, długich jesiennych wieczorów, pomimo braku słońca, rozświetlają i ocieplają wnętrza. Warto wziąć przykład z narodu, który dzięki swojej filozofii Hygge, uchodzi za jeden z najszczęśliwszych na świecie. Szczególnie jeśli mamy do zaaranżowania niewielką przestrzeń.

 

Ponadczasowe lampy na biurko

 

Klasyka zawsze idzie w parze z elegancją. Kształty lamp dedykowanych na biurko znamy od dziesięcioleci, jednak wciąż nie tracą nic ze swojej aktualności. Potwierdza to tezę, że pewne rozwiązania modernistów, są po prostu najlepsze. Dopracowane do perfekcji od strony funkcjonalnej i estetycznej. Dzisiaj projektanci mogą uaktualniać dokonania swoich poprzedników, przede wszystkim dzięki rozwojowi technologii. Powstają więc wariacje, wykorzystujące nowoczesne techniki produkcji, materiały czy wresznie nieznane kilkadziesiąt lat temu źródło światła LED. Dokładnie tak, jakby życzyli sobie tego ich autorzy, którzy zawsze myśleli o przyszłości.

 

Lampa stołowa Hitchcock 

Lampa stołowa Hitchcock, na pierwszy rzut oka, wprowadza nastrój retro dzięki swojej surowości. Jednak wystarczy przyjrzeć jej się z bliska, aby zauważyć i docenić także wyrafinowany kształt oraz ponadczasową formę. W ten sposób możemy z powodzeniem wykorzystywać jej funkcjonalne światło na wiele sposobów.

https://www.frandsenretail.dk/products?category=Table+lamps

Lampa stołowa zaskakuje sprytem godnym słynnego reżysera, którego imię dumnie nosi. Z podobną przebiegłością i dociekliwością kieruje światło dokładnie tam, gdzie trzeba. Dzięki możliwości dowolnej zmiany położenia jej klosza, mamy pewność, że promień światła kierowany jest precyzyjnie – i nie przypadkowo.

 

Elegancka lampa stołowa, w klasycznym, czarnym wykończeniu sprawia wrażenie miękkości metalowej czaszy. Jednak poza rzeźbiarską formą i ponadczasowym pięknem, Hitchcock oferuje także najwyższą funkcjonalność. Natomiast prosty kształt uwydatnia najwyższą jakoś wykonania lampy marki Frandsen.  Dopracowano tu każdy możliwy detal, łącznie z włącznikiem, który umieszczono na czarnym sznurze. Doskonała synteza funkcji i formy sprawdzi się przede wszystkim jako piękna lampa na biurko.

Prawdziwy detektyw nie zawsze rozwiązuje kryminalną sprawę przy biurku – Alfred Hitchcock wiedział o tym najlepiej. Lampa podłogowa Hitchcock realizuje podobne do swojej mniejszej siostry zadanie. Kieruje światło dokładnie tam, gdzie go potrzebujemy. Wystarczy ustawić ją koło swojego ulubionego fotela, a z pewnością pozwoli docenić swoją trafność oraz przenikliwość.

 

Niekiedy suspens ma miejsce przy stole, w gronie osób związanych z jakąś zagadką, lub po prostu wspólnym posiłkiem. Wtedy trójramienna lampa wisząca nad nimi z pewnością ułatwi wyjaśnić wątpliwości i wskazać najpyszniejsze dania.

 

Lampa stołowa Chill

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-chill-frandsen/

Chill to seria lamp firmy Frandsen, która bez wątpienia rzuca nowe światło na codzienne czynności w całym domu. Bardzo oszczędna, niemal purystyczna forma, potwierdza jej wysoką funkcjonalność.  Została stworzona by oświetlać, a nie przyćmiewać nasze chwile w domu, kiedy naprawdę wypoczywamy.

 

Minimalistyczna lampa stołowa Chill doskonale nadaje się do oświetlenia dekoracyjnego detalu na stole komodzie lub konsoli. W przeciwieństwie do wielu innych lamp dekoracyjnych, Chill rzuca ładne, jasne światło na stół lub biurko. Dzięki temu jest nie tylko subtelną ozdobą, ale także świetnym asystentem w pracy.

 

Natomiast w ciemnym kącie, na wygodnym końcu sofy stojąca lampa Chill tworzy piękny jasny punkt. Strzelisty, elegancki i stylowy. Obrotowe ramię idealnie kieruje światło podczas czytania książek lub innych ulubionych, domowych czynności. Na szczególną uwagę zasługuje lampa podłogowa Chill w lśniącym, chromowym wykończeniu. W tej wersji doskonała proporcja jej smukłej sylwetki wyraźnie odcina się na tle ściany i zachwyca subtelnymi refleksami.

 

W tej rodzinie lamp znajdziemy jeszcze kinkiet idealnie nadający się nad stolik nocny. Zapewnia kierunkowe oświetlenie w sypialni, gwarantując tym samym przyjemność z wieczornej lektury. Ta lampa ścienna doskonale sprawdzi się także w klasycznym układzie dwóch małych lampek po obu stronach sofy. Nie narzucająca się i elegancka forma klosza wręcz zaprasza do ustawiania światła dokładnie tam, gdzie to potrzebne.

 

Lampa stołowa Champ

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-champ-frandsen/

Piękna i klasyczna metalowa lampa stołowa o zaokrąglonych, miłych dla oka kształtach. Urzeka swą prostotą  i zachwyca łatwością, z jaką odnajduje się w każdym w domu. Ustawiona na komodzie, parapecie lub na biurku doda subtelnej elegancji i uroku. Funkcja włączania i wyłączania została rozwiązana dzięki niewielkiemu, rozkosznemu rozwiązaniu typu “pull-switch” czyli “pociągnij łańcuszek aby włączyć”.

 

To Philip Bro stoi za projektem pięknej lampy marki Frandsen. Dzięki eliptycznemu kształtowi i smukłej sylwetce ucieleśnia klasyczny trend we współczesnych wnętrzach. Nazwa lampy odnosi się do mistrza, jednak gdy spoglądamy na nią z profilu, wygląda również jak idealnie ukształtowany kapelusz pieczarki. W ten sposób Champ zyskuje uroczą drugą twarz.

 

Jak to często bywa w przypadku projektów Philipa Bro, inspiracją od Champ jest interpretacja duńskiej tradycji projektowej. W przypadku Champa istnieją wyraźne odniesienia do dawanych mistrzów duńskiego designu. Po pierwsze zastosowania ekranowania i odblaskowych metalowych powłok nawiązuje do Poula Henningsena. Po drugie ta lampa stołowa czerpie z zamiłowania Vernera Pantona do okrągłych, organicznych kształtów. Champ powstał z gry z pośrednim światłem poprzez zakrzywione metalowe kształty. Duńscy projektanci bawią się tym charakterystycznym efektem  już od wielu lat i są w tym mistrzami.

 

Lampa stołowa w wersji modern

 

Nowoczesny styl od lat dominuje w projektowaniu mieszkań. Proste linie, surowe materiały doskonałej jakości, stonowana kolorystyka. Te elementy mają wprowadzać przestrzeń, oddech do wnętrz, sprawiając, że każdy będzie z przyjemnością do nich wracał i w nich wypoczywał. Z dala od zgiełku i miasta czy natłoku pracy. Harmonijne, minimalistyczne aranżacje wymagają szczególnego podejścia do oświetlenia. Lampa zwisająca z sufitu sama nie jest w stanie ocieplić nastroju ani przełamać wrażenia chłodu. Uda jej się to wyłącznie z pomocą dobrze dobranej lampy stołowej lub podłogowej. To właśnie one wskazują punkty,  które naprawdę warto podkreślić w przestrzeni.

 

Lampa stołowa Cool

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-cool-frandsen/

To propozycja dedykowana wszystki miłośnikom loftowego stylu industrialnego. Skrajnie minimalistyczny design, który obejmuje smukłą i zajmującą niewiele miejsca podstawę, oraz żarówkę. To właśnie ten techniczny element jest odpowiedzialny za  cały urok jaki roztacza lampa stołowa Cool. Musimy więc pamiętać, by dobrać odpowiednią i dekoracyjną żarówkę. Surowy charakter intryguje, dlatego warto ustawić Cool w przyciągającym wzrok miejscu. Może to być parapet okna lub komoda w korytarzu.

 

Lampa stołowa Cool może być użyta we wnętrzu razem ze swoimi odpowiednikami. Charakterystyczna forma znalazła zastosowanie także jako lampa podłogowa i ścienna. Na tej podstawie powstał jeszcze spektakularny żyrandol. Połączenie elelementów kolekcji Cool marki Frendsen we wnętrzu, to pewny sposób na osiągnięcie fantastycznego efektu. Szczególnie wtedy, gdy ogniki w żarówce odbijają się w podstawę w kolorze antycznego mosiądzu.

 

Lampa stołowa Bristol

Modernistyczna lampa stołowa Bristol jest nowoczesna i surowa, a źródło światła dopełnia całości. Dlatego tak ważne jest dobranie odpowiedniego źródła. Szklany, kulisty klosz spoczywa na szczycie betonowego walca, jednak ta lampa stołowa nie zajmuje dużo miejsca. Natomiast efekt, jaki daje jej światło to uderzający popis.

 

Ustawiona na parapecie lub półce, podpierająca ulubione książki, zaskoczy Cię swoim charakterem. Mocny, wyrazisty, a jednocześnie kompaktowy akcent świetlny sprawdzi się nawet w niewielkim wnętrzu. Oparta na geometrii forma wyraża praktyczne podejście modernistyczne, dopełniając świetnie każdą nowoczesną aranżację.

Lampa podłogowa Dexter

Zaskakujące wzornictwo lampy podłogowej Dexter wprowadza do wnętrza element żartu i zabawy. Na pierwszy rzut oka nie wiemy czy mamy do z trzema opartymi o siebie różnymi lampami, które ktoś zostawił w nieporządku. Co prawda proste podstawy przecinają się w jednym miejscu, tworząc trójnóg, ale abażury znajdują się na różnych wysokościach. Na dodatek każdy z nich jest wykonany z tkaniny w innym kolorze – mamy więc czarny, szary oraz ceglasty. Pomimo tej nonszalanckiej aparycji lampa podłogowa Dexter jest świetnie zrównoważona. Zadbano, aby nie zabrakło jej lekkości, dzięki zastosowaniu delikatnych, stalowych elementów. Grę kolorów i wysokości poszczególnych kloszy łagodzi identyczna wielkość wszystkich trzech elementów oraz przyjemna tkanina na każdym z nich.

 

Lampa inspirowane światem przyrody

 

Organiczne kształty, oczywiste nawiązania do form powszechnie występujących w naturze, wprowadzają jej pierwiastek do wnętrza. Łagodzą otoczenie oraz tworzą nastrój spokoju, a dzieje się tak głównie dzięki falistym liniom i miękkim konturom. Wykorzystują też naturalne, szlachetne materiały, takie jak szkło, drewno czy papier, co dodatkowo podkreśla ich pochodzenie. Ten typ lamp będzie odpowiadał osobom, które najbardziej w swoim domu cenią sprzyjający odpoczynkowi i regeneracji klimat.

 

Lampa stołowa Honey

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-honey-frandsen/

Francuski projektant – Guillaume Delvigne, eksperymentował z materiałami i kształtami, doprowadzając do powstania serii lamp Honey. Jej korzenie sięgają jednak dalej niż Europa, ponieważ znalazły się tu też element inspirowane sztuką japońską.

 

Seria znana jako Honey obejmuje zarówno żyrandol, jak i lampę stołową w dwóch kolorach. Sam twórca wyjaśnia:

 

„Ideą Honey jest granie z właściwościami tekstur szkła i uzyskanie pięknej kombinacji szkła i toczonego drewna. Prosty, symetryczny kształt szklanego klosza jest wzbogacony o rowki, które nadają lampie jego moc wizualną. Rowki są również nawiązaniem do klasycznych japońskich lamp z papieru. “

 

Lampa stołowa ma piękną, rzeźbiarską sylwetkę, która jest nowoczesna, ale także doskonale komponuje się z wieloma klasycznymi meblami.

 

Żyrandol Honey robi prawdziwy efekt, gdy wykorzystamy go w grupie złożonej z kilku egzemplarzy. Mała gromada z przypadkowo rozmieszczonych na różnych wysokościach szklanych uli tworzy rzeźbiarską formę oświetlenia. Z powodzeniem możemy także oświetlić w ten sposób najciemniejszy zakątek pokoju lub wejście do domu.

 

Lampa stołowa Silk

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-silk-frandsen/

Lampa stołowa Silk jest inspirowana delikatnym białym kokonem jedwabnika zwisającym z źdźbła trawy i kołyszącym się na wietrze. Z piękną ćmą czekającą wewnątrz, aby wyjść na świat I rozłożyć skrzydła do lotu.

 

Kolekcja Silk obejmuje lampy wiszące w trzech różnych rozmiarach. Czar tych żyrandoli tkwi w kontraście pomiędzy zaokraglonym kształtem szklanego klosza w kolorze matowej bieli, a mosiężnym zawieszeniem. Jest ono tak delikatne, że miękkie, organiczne sople wydają się być zawieszone w powietrzu.

 

W przypadku lampy stołowej mamy do czynienia z subtelną podstawą na trójnogu, która budzi skojarzenia z ususzonym źdźbłem pszenicy. Jedwabista miękkość lampy stołowej Silk jest wyczuwalna zarówno pod palcami jak i wizualnie, dlatego wprowadzi harmonijny nastrój do każdego pomieszczenia. Subtelne wnętrza w stylu skandynawskim rozświetli, kochanym przez takie aranżacje, rozproszonym światłem. Jednak dopełni także, i stonuje, przestrzeni, w których dominuje kolorowy eklektyzm.

 

 Lampa podłogowa Giraffe

https://skydecor.pl/wp-content/uploads/2016/12/Giraffe-Floor-Tirsbæk-Gods.jpg

https://skydecor.pl/produkt/lampa-podlogowa-giraffe-frandsen/

Patrząc na lampę podłogową Giraffe, trudno powstrzymać uśmiech pojawiający się na twarzy. Prosta geometria lampy przypomina żyrafę wyciągającą zabawnie swoją długą szyję. Trudno nie odnaleźć klasy w tej sylwetce najwyższego zwierzęcia na świecie.

 

Lekkie, szerokie drewniane nogi spotykają się z długą szyją, która sięga aż do samej podłogi. Na jej szczycie znajduje się regulowany klosz, który przypomina zwieszoną głowę żyrafy.

 

Animalistyczne nawiązanie w minimalistycznej stylistyce ze stali i drewna wprowadzają do wnętrza  powiew świeżości rodem z Afryki. To idealna lampa podłogowa do czytania, a także piękny obiekt harmonijnie dopełniający aranżację salonu.

 

Lampa podłogowa Lucca

https://skydecor.pl/wp-content/uploads/2016/01/Lucca-floor-lamp-black-matt-Lifestyle-Obdrupgård-63376.jpg

 

https://skydecor.pl/produkt/lampa-podlogowa-lucca-frandsen/

Elegancka Lucca to lampa podłogowa, która bez problemu oświetli choćby stolik kawowy w przytulnym kącie salonu. Z powodzeniem wyręczy żyrandol, jednocześnie szczędząc nam niedogodności związanych ze zmianą miejsca zawieszenia lampy w wykończonym wnętrzu.

 

Kojarząca się z kwiatem, który ciąży nieco długiej, lecz sprężystej łodydze, lampa podłogowa Lucca ma aż dwa metry długości. Minimalistyczny, półkolisty klosz oddziela od podstawy odległość niemal półtora metra. O stabilność tej wizualnie delikatnej lampy, dba solidna i ciężka podstawa. To daje ogromne pole możliwości jej wykorzystania i zapewnia znaczną elastyczność. Zawsze, gdy postanowimy nieco poprzestawiać meble, dla smukłej lampy podłogowej znajdzie się właściwe miejsce. Co więcej, matowy czarny klosz posiada również uchylne złącze do ustawiania światła w kilku kierunkach.

 

Subtelne, rzeźbiarskie oświetlenie w każdym wnętrzu

Duńskie domy i mieszkania nie są obszerne, ale nigdy nie brakuje w nich przestrzeni. Funkcjonalizm nie musi kłócić się z estetyką – tu na wszystko znajdzie się miejsce. Jednak najważniejszą rolę bezsprzecznie odgrywa tu światło. Punktowe, precyzyjnie skalibrowane oświetlenie danego miejsca, kreuje scenę, dla naszej domowej wygody.

Dzięki niemu możemy z przyjemnością czytać wieczorem książkę, pomimo, że cały dzień spędziliśmy przed komputerem. Imituje światło słoneczne, ustawiona wprost na parapecie, przedłużając nam tym samym dzień. Przyciąga wzrok i zwraca uwagę na to co chcemy podkreślić – piękną konsolę w wejściu czy kształt wazonu koło którego stoi lampa stołowa. Wreszcie niejednokrotnie sama przejmuje dekoracyjną funkcję, przedstawiając się w formie wykwintnej, świetlnej rzeźby. Bogactwo możliwości zachęca do sięgania po lampy stołowe i podłogowe, ponieważ są kompaktowe, i dają wiele radości nie tylko, gdy po raz pierwszy pojawią się w naszym domu. Ale także po każdej zmianie aranżacji, gdy w nowym świetle odkrywają przed nami swoje kolejne oblicze.

 

Dywan do salonu Gjal Fabula Living

Modne kolory we wnętrzach- barwy sezonu 2019/2020

Modne kolory we wnętrzach

Jak co roku, już latem Instytut Pantone potwierdził, jakie barwy będą dominowały w zimowym sezonie 2019/2020. Moda i design idą w parze, dlatego też głębokie odcienie miedzi, niebieskości oraz burgunda znajdujemy także w ofercie producentów wyposażenia wnętrz. Bez wątpienia każdy z nich doskonale czuje się w połączeniu ze stonowanymi szarościami i beżami, które oglądamy za oknem. Modne kolory tego sezonu emanują szlachetnością, wnoszą klasę i ożywiają wnętrze. Dlatego właśnie duńscy projektanci zawsze chętnie po nie sięgają, nie kierując się jedynie chwilowymi trendami.

„Kolory na jesień/zimę 2019-2020 są proste, ale jednocześnie wyrafinowane, a także uderzająco różne i niepowtarzalne. To paleta wszechstronnych odcieni, które budują pewność siebie, umożliwiając użytkownikowi wybór kolorów, które najlepiej odzwierciedlają jego nastrój i osobowość“ – podkreśliła Leatrice Eiseman, dyrektor Instytutu Pantone.

 

Modne kolory – głębokie odcienie niebieskiego

„Galaxy Blue i Bluestone to bardziej stonowane odcienie błękitu, podobne do brązów, bardziej uziemione. Odcienie niebieskiego, które są bardziej subtelne“ – wyjaśnia dyrektor Insytutu Pantone.

Elegancja i niesztampowość – tak możemy określić granaty, ciemne błękity, które nie błyszczą, ale emanują głębią, niczym wieczorne, bezchmurne niebo. W ostatnich latach obserwujemy swoisty renesans ciemnoniebieskich odcieni, które chętnie wykorzystują zarówno projektanci mody jak i producenci… samochodów. Wiele przedstawianych w magazynach wnętrzarskich sof, foteli, a nawet ścian w kolorach atramentowym, szafirowym czy lapis lazuli wygląda zachwycająco. Nie tylko na zdjęciach. Kolory te stanowią silną dominantę, i w związku z tym najlepszy efekt w przypadku dużych powierzchni uzyskamy w dużej przestrzeni. Jednak zawsze możemy sięgnąć po wyszukane detale w barwie ultramaryny lub kobaltu, aby przełamać smutną szarość lub bezosobowe beże. Efekt zawsze zostanie zauważony, a także z pewnością doceniony. Tym bardziej, że tak nasycone odcienie wyglądają zupełnie inaczej w naturalnym i sztucznym oświetleniu.

 

Mocny akcent w kolorze stonowanego granatu

Jeśli chcemy wprowadzić modne kolory do wnętrza i w zdecydowany sposób podkreślić jego charakter bez wątpienia należy postawić na dywan. Salon lub sypialnia na pewno nabierze szlachetności, gdy na podłodze pojawi się intrygujący fragment głębin Oceanu Atlantyckiego. Jednak pamiętajmy o sile ekspresji takiego dodatku, dlatego zestawiajmy go z odpowiednią, jasną drewnianą podłogą, lub kamieniem w ciepłych, łagodnych odcieniach. Tak wyrafinowany odcień zasługuje na równie szlachetne materiały, dlatego najlepszą opcją są dywany z wełny i lnu, utkane tradycyjnymi metodami, z zastosowaniem odpowiednich splotów. Wszystko to znajdziemy w ofercie międzynarodowej marki Fabula Living, znanej i cenionej za swoją bezkompromisowość.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-lotus-fabula-living/

Model Lotus, oraz subtelniejszy Primula, oferowane są w dwóch standardowych rozmiarach, jednak możemy także zamówić je na specjalny wymiar podyktowany wymaganiami naszego wnętrza.

https://skydecor.pl/produkt/dywan-do-salonu-primula/

Modne kolory niebieskie w dodatkach

Jeśli nasz salon jest zbyt mały na tak silny akcent, ale chcielibyśmy wprowadzić ekskluzywny, ciemnoniebieski kolor do salonu, możemy z powodzeniem postawić na dodatki. Jasne kremowe ściany, sofa w kolorze kawy z mlekiem, drewniany stolik i regał w odcieniu naturalnego dębu, będą cudownie współpracować z granatowymi oprawami lamp. Decydując się na przykład na wiszącą lampę Ball lub Topp marki Frandsen, nie zapomnijmy, aby na kanapie znalazło się też kilka miękkich poduszek w tym samym odcieniu.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-topp-frandsen/

Najciekawsze propozycje wielu połączeń i kombinacji w kolorze blue znajdziemy w nawiązujących do etnicznej geometrii kolekcji Etiko.

https://skydecor.pl/produkt/poduszka-etiko-mette-ditmer/

Jeśli natomiast stawiamy na wyrafinowany styl, szczególnie pięknie w głębokich, zdecydowanych barwach wygląda welwetowa tkanina poduszek Velvet. Poza wspaniałym wrażeniem pod palcami, ukazuje ona różne odcienie w zależności od kąta padania światła. Te propozycję znajdziemy w portfolio marki Mette Ditter. Równie zachwycający jest gruby mięsisty splot pledu Cubic. Niebieski jest barwą, która wpływa na człowieka kojąco, zdecydowanie więc warto wprowadzić go do domu, a wyraziste modne kolory i odcienie nieba i morza z pewnością odwdzięczą nam się tworząc wyjątkową atmosferę.

Deep blue sea

Jednak salon nie jest jedynym miejscem, gdzie możemy stosować kolor ciemnoniebieski. Ze względu na swoje właściwości i konotacje z morzem doskonale sprawdzi się także w łazience. I znowu mówimy o dodatkach, które doskonale uzupełniają jasne wnętrza wnosząc marynistyczny szyk. Grube ręczniki w różnych wielkościach czy maty podłogowe sprawiają, że kąpiel to przyjemność i prawdziwy relaks. W przypadku marki Mette Ditter możemy wybierać spośród szerokiej gamy różnych wzorów i faktur. Uzupełnieniem oferty tekstyliów w tej kategorii są z pewnością przepiękne bawełniane szlafroki w formie kimona Emiko.

 

 

https://skydecor.pl/produkt/szlafrok-kimono-emiko-mette-ditmer/

Natomiast prawdziwym hitem jest zestaw akcesoriów Lotus z ceramiki pokrytej gumową powłoką, która potęguje matowo-satynowy efekt. W wersji niebieskiej uzupełniają go mosiężne elementy. W jego skład którego wchodzi dozownik do mydła, szczotka do toalety i kubek na szczoteczki do zębów. Ten wyrafinowany detal nada elegancji każdej łazience.

Modne kolory metali szlachetnych

Miedź i mosiądz przez lata pozostawały w cieniu połyskujących, zimnych chromów i polerowanego aluminium. Jednak już od kilku sezonów obserwujemy triumfalny powrót tych materiałów w soczystych i ciepłych odcieniach. Modne kolory metali szlachetnych z powodzeniem sprawdzają się w połączeniu z każdym innym szlachetnym materiałem, od drewna po marmur. Trudno wyobrazić sobie nowoczesne mieszkanie bez wyszukanych detali właśnie w takim wykończeniu. Doskonale uzupełniają także doceniane obecnie głębokie burgundy czy granaty, co widać na przykładzie lampy Mr Frandsen. Jednak równie świetnie czują się w zestawieniu z klasyczną czernią czy antracytową szarością, czy chłodnym odcieniem gorzkiej czekolady.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-stolowa-mr-frandsen/

Miedź i mosiądz w wydaniu Vernera Pantona

Jak wspomnieliśmy wcześniej, duńscy designerzy już od dawna dostrzegają potencjał barw, które Instytut Pantona dzisiaj stawia na piedestale. Wizjoner i twórca ponadczasowych projektów, Verner Panton, miał unikalne podejście do koloru i formy oraz funkcji światła. Pragnął, by stworzone przez niego przedmioty były nie tylko użytkowe, ale także intrygujące i inspirujące. Lampa Moon powstała w 1960 roku i była jednym z jego pierwszych projektów. Początkowo trafiła do produkcji wyłącznie w wersji białej, jednak ciepłe, metaliczne odcienie doskonale korespondują z formą stworzoną z dziesięciu pierścieni umieszczonych rytmicznie wokół źródła świata. Taka ozdoba nad stołem bez wątpienia momentalnie przyciąga wzrok.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-moon-verner-panton/

 

Natomiast Pantop powstał 20 lat później, lecz także tutaj kształt dzwonu wręcz domaga się wykończenia w satynowym mosiądzu. Subtelniejsza forma realizuje się zarówno w postaci lampy wiszącej jak i stołowej. Nie będzie się wyróżniać tak mocno jak Moon, ale nada wnętrzu tej samej klasycznej elegancji.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-pantop-panton/

Ciepłe, metaliczne odcienie w kolekcji lamp Frandsen

Modne kolory szlachetnych metali znajdziemy także w bogatym portfolio świetnej duńskiej marki oświetleniowej Frandsen. Model, który liczy sobie już 50 lat, a który od tego czasu rozrósł się w postaci różnorodnych wersji – Ball,

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-ball-metaliczna-frandsen/

nie stanowi tu wyjątku. Różowa poświata miedzi to absolutny hit ostatnich lat we wnętrzach, nasuwa skojarzenia z planetą Mars. Z kolei mosiężne wykończenia, czy to w wersji z wysokim połyskiem, szczotkowanej lub antycznej tworzą efekt ekskluzywności i wyszukanej elegancji. Nawet tak minimalistyczny model jak Cool, w mosiężnym wykończeniu przywołuje na myśl XIX-wieczną kamienicę i czasy, kiedy powstała pierwsza żarówka.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-wiszaca-cool-frandsen/

 

Jeśli mamy do czynienia z ciemnymi ścianami lub zacienionym kątem, zdecydowanie warto wstawić w to miejsce lampę stojącą w metalicznym wykończeniu. Będzie połyskiwać i rozświetlać tą przestrzeń nie tylko dzięki żarówkom.

https://skydecor.pl/produkt/lampa-podlogowa-klassik-frandsen/

Klassik podłogowa miedzianym połysku lub podłogowa wersja Ball ożywi takie miejsce nawet w dzień, przy słabym naturalnym oświetleniu. Podobnie rzecz się ma z lampami stołowymi – wystarczy sobie wyobrazić ciemny blat biurka lub szafkę w kolorze gdańskich mebli. W takiej aranżacji wręcz nie może zabraknąć ciepłego, lecz jednocześnie wyrafinowanego akcentu. Klasyczna forma Job jest wręcz stworzona do takich zadań.

 

Modne kolory metali na podłodze

Mosiądz i miedź jednoznacznie kojarzą się z materiałem jakim jest metal, jednak możemy wykorzystać te modne kolory także na ścianie czy podłodze. Wystarczy zadbać o odpowiednią fakturę, zdolną odpowiednio odbijać światło. W przypadku ścian możemy wybierać spośród wielorakich farb i tapet, które zapewnią metaliczny efekt. Jeśli natomiast mowa o podłodze, warto skupić się na dywanach z wiskozy na bawełnianej osnowie. Włókna wiskozy są wynikiem obróbki chemicznej celulozy głownie z drzew iglastych. Dlatego, pomimo, że nazywamy je włóknami sztucznymi, są niebywale przyjemne w dotyku i zachwycają swą szlachetnością. Połyskujący i jedwabiście gładki dywan nie pozwoli przejść obok obojętnie i wniesie do wnętrza wyrafinowane ciepło.

Metaliczny efekt w tkaninach

Tym samym co wiskoza dla dywanów, dla tkanin używanych do tapicerowania mebli czy poduszek jest już wcześniej wspomniany welwet, czyli welur. Tu także wyszukana gra światła i cudowna miękkość pod palcami podkreślają doskonałość materiału. Wśród odcieni poduszek Ditte Metter Velvet znajdziemy dwie rudości, które odpowiadają barwom miedzi i mosiądzu.

Poduszka Velvet Mette Ditmer

 

 

Jednak te ciepłe barwy możemy spotkać też w innych modelach poduszek, a niektóre z nich stanowią gotowe komplety. Duńska projektantka zadbała o to, żeby jej propozycje harmonijnie ze sobą korespondowały.

https://skydecor.pl/produkt/poduszka-block-mette-ditmer/

Na szczególną uwagę zasługuje komplet Block, gdzie zestawiła odcień mosiądzu ze wzorem przywodzącym na myśl metal szlachetny pod mikroskopem. Drugą, równie udaną propozycją jest różowawa miedź uzupełniona wzorzystą, pałacową tkaniną. Ostatnim kompletem, na który chcielibyśmy zwrócić uwagę jest połączenie gładkiej niebieskiej poduszki z drugą, której wyrafinowany,  wzór art-deco kojarzy się z różowymi, miedzianymi rurkami.

Modne kolory – chill pepper i Birkin red

Dywan do salonu Rosemary Fabula Living

 

O ile ostra, paprykowa czerwień jest kolorem bezwzględnie kobiecym jeśli mowa o stroju i makijażu, we wnętrzach jest niezwykle trudna. Dlatego projektanci decydują się na jej zastosowanie tylko w detalach, na przykład w postaci zewnętrznych pasków na dywanie Rosemary lub Daphne od Fabula Living. Ikoniczna lampa Ball od Frandsen także jest dostępna w żywym, krwistym odcieniu, jednak wyłącznie w swojej oryginalnej wersji z 1968 roku. Natomiast barwa czerwonego wytrawnego wina to już zupełnie inna historia. Bordo, burgund czy Merlot z rejonu Bordeaux to odcienie, które jednoznacznie kojarzą się z wyrafinowaniem i dobrym gustem. Tworzą przepiękne połączenia ze wszystkim kolorami ziemi, od ciepłych, piaskowych czy beżowych kolorów, po chłodne szarości. Świetnie czyją się także w towarzystwie pozostałych bohaterów tego artykułu. Stonowane granaty i ciepłe metaliczne odcienie w połączeniu ze szkarłatem to kwintesencja eklektycznego stylu paryskiej bohemy fin de siec le. Modne kolory i tonacje w eleganckiej, głębokiej ciemnej czerwieni są jednocześnie ciepłe i wykwintne.

Kolor starego wina

Bordowy jest kolorem zdecydowanie ciemnym. Pochłania więc dużą ilość światła przez co na dużych powierzchniach będzie wyglądał dobrze tylko w wysokim, bardzo przestronnym pomieszczeniu. Dlatego jest to zdecydowanie kolor, który możemy wybrać na obicie sofy, jeśli chcemy, aby to ona stanowiła centralny punkt w aranżacji całego pomieszczenia. Co ciekawe właśnie taką barwę na ściany wybierają najchętniej antykwariusze, ponieważ stanowi ona idealne tło do eksponowania antyków. Ze względu na dużą ilość pigmentu koniecznego do produkcji farby w kolorze burgunda, jest to dość poważna inwestycja. Musi więc być opłacalna. Jednak w przypadku naszych mieszkań znacznie lepiej sprawdzą się ciemnoczerwone dodatki, które także nadadzą im elegancji i wyrafinowania.

Modne kolory – ciemna rdza w lampie Benjamin

Lampa wisząca Benjamin Frandsen

 

Gdzie zatem warto postawić na bordo? Ten kolor potrzebuje jasnego tła i przestrzeni, dlatego jednym z najbardziej pożądanych zastosowań są z pewnością lampy. Wyrazisty akcent kolorystyczny przełamie szarości i doda ponuremu wnętrzu energii. Z pewnością propozycją, która wprost idealnie nadaje się do takiego zadania jest Benjamin od Frandsen. Duńscy projektanci dedykując ten specjalny kolor Benjaminowi, wiedzieli, że stożek w matowym, rdzawym wykończeniu to swoista kropka nad i. Zarówno jeśli mowa o oświetleniu jadalnianego stołu czy kuchennej wyspy, jak i przestrzeni do pracy. Benjamin w wersji lampy stołowej na biurko nie tylko zapewni nam idealne warunki o czytania czy pisania. Ożywi także przestrzeń, w której chodzi przede wszystkim o kreatywność i skupienie.

Modne kolory głębokiej czerwieni w łazience

Nie trudno wyobrazić sobie szkarłatne dodatki w salonie czy sypialni w postaci lamp, poduszek czy pledów. Ale rozwiązania mniej oczywiste są zdecydowanie bardziej zaskakujące i spektakularne. Dlatego nie możemy nie zatrzymać się ponownie w przestrzeni łazienkowej. Jak wiadomo czerwień to kolor energii i życia. Przyciemniona i przygaszona wersja doskonale sprawdzi się w pomieszczeniu, w którym zaczynamy dzień i go kończymy. W łazience na ogół panuje chłodna ceramika w postaci armatury czy kafli, lub kamień, który także jest materiałem zimnym. Aby stworzyć tu atmosferę ciepła i żywotności z pewnością warto postawić na burgund.

Dozownik do mydła Lotus Mette Ditmer

 

Mette Ditter przygotowała dla nas wiele opcji, a wszystkie łączy, poza kolorem, niezobowiązująca elegancja. Zestaw ceramiczny Lotus, o miękkich organicznych kształtach i miękkim wykończeniu to jedna z nich. Naturalnie nie zapominamy także o grubych tekstyliach w postaci ręczników czy mat podłogowych. Zagwarantują nam komfort podczas chwil dla siebie. Jednak żeby łatwiej było nam utrzymać tu ład i harmonię, warto pomyśleć także o czymś, co pomieści wszystkie drobne pojemniczki i sprzęty jak pędzle, lusterka czy kremy. Koszyk na takie drobiazgi to idealne rozwiązanie, a duńska, ekologiczna marka Handed By ma dla nas rozwiązanie. Model Essentials Sardinia występuje w wielu kolorach, jednak trudno oprzeć się skojarzeniu z głęboką czerwienią i z zachodzącym nad morzem, gorącym, letnim słońcem.

 

prezenty na święta

Prezenty na święta – 5 pomysłów w duchu hygge

Prezenty na święta – 5 pomysłów w duchu hygge

Boże Narodzenie już za miesiąc, dlatego nieodzowny punkt programu, czyli prezenty na święta, zaczynają poważnie zaprzątać nam głowy. Niektórzy uwielbiają te poszukiwania, a dla innych jest to sprawa bardzo kłopotliwa. Jednak czas obdarowywania, a także bycia obdarowywanymi, jest szczególny dla każdego. Dlatego warto zastanowić się jakie prezenty na święta będą najbardziej odpowiednie dla naszych bliskich  i przyjaciół. Ponieważ najczęściej znamy upodobania członków naszych rodzin, sprawa jest teoretycznie prosta. Osobom które lubią skandynawskie klimaty, z pewnością przypadną do gustu nasze propozycje. Ale nie tylko! Duński design, dzięki swojej niezobowiązującej, ale doskonałej stylistyce, znajdzie amatorów niemal wszędzie. Dlatego też dalsi krewni lub znajomi z przyjemnością będą odpakowywać prezenty zawierające nasze propozycje. Poniżej prezentujemy 5 pomysłów na prezenty na święta 2019, które każdy z nas chciałby znaleźć pod choinką.

Prezenty na święta dla miłośników roślin

https://skydecor.pl/produkt/doniczka-na-drewnianych-nozkach-up-high-handed-by/

Jeśli nasza mama, ciocia lub siostra uwielbiają otaczać się w domu kwiatami, z pewnością ucieszą się z pięknej donicy. Najmodniejsze w tym sezonie donice łączą w sobie ducha eko z naturalnymi materiałami. W związku z tym doskonała propozycją na świąteczny prezent jest bez wątpienia donica na drewnianych nóżkach Up produkowana przez markę Handed by. Mamy tu do czynienia z ręcznie plecionym koszem z pasków plastiku pochodzącego z recyclingu. To co jest wyjątkowego w tym modelu, to trzy drewniane nóżki, na których stoi donica. Naturalne, jasne drewno wprowadza oczywiście efekt przytulności, a także świetnie wygląda nie tylko na drewnianej podłodze. Na dodatek, donica jest dostępna w trzech rozmiarach, a także w siedmiu przepięknych kolorach.

Stonowane odcienie od białego, przez beż i wrzos po seledyn, świetnie sprawdzą się w jasnych wnętrzach. Z kolei dla osób lubiących mocniejsze akcenty kolorystyczne mamy jeszcze propozycję w kolorze szmaragdowym, musztardowym i grafitowym. Taki prezent na święta, najlepiej w komplecie z zieloną palmą, kaktusem lub paprocią, z pewnością sprawi radość. Przede wszystkim osobom, które cenią przyrodę i lubią otaczać się naturą nawet w domowym zaciszu.

Pomysł na prezent świąteczny dla wyrafinowanego estety

Zdarza się, że nie znamy dobrze preferencji i upodobań osób, z którymi będziemy spędzać Wigilię. Jaki więc prezent na święta będzie odpowiedni na przykład dla przyszłych teściów, szefowej czy koleżanki z pracy? Bez wątpienia najlepsze prezenty na święta są przedmiotami, które są osobiste. Jednak czy jest jakiś bezpieczny lecz jednocześnie osobisty podarunek który będzie także elegancki. Oczywiście możemy w tym miejscu polecić najwyższej jakości ręcznik kąpielowy. Rzecz, bez której nie sposób się obejść, lecz której sami często nie poświęcamy zbyt wiele uwagi. Miękki, gruby, a na dodatek w pięknym, orientalnym wzorze ręcznik upiększy każdą łazienkę. I sprawi ogromną przyjemność każdemu bez wyjątku. Kto z nas ma czas, aby wśród setek różnych oferowanych ręczników znaleźć coś wyjątkowego?

Najwyższa jakość

Jeśli chodzi o zakupy dla siebie, najczęściej kupujemy to co akurat się pojawi, w odpowiednim miejscu, czasie i cenie. Jednak jeśli chodzi o prezenty na święta, możemy liczyć, że osoba obdarowująca lepiej wywiązała się z tego zadania. Gwarantuje to seria ręczników kąpielowych Morocco, które zachwycają geometrycznym wzorem i stonowanymi, eleganckimi kolorami. Warto tu zaznaczyć, że marka Mette Ditmer to jeden z najbardziej uznanych duńskich producentów tekstyliów.

 

Ręcznik kąpielowy Morocco Mette Ditmer

 

Ekologia i estetyka

Mamy więc całkowitą pewność, że ręcznik sprawdzi się zarówno pod względem estetyki jak i funkcjonalności. Przyjemny w dotyku, mięsisty ręcznik kąpielowy ma bowiem mocne i długie włókna, które gwarantują, że będzie służył przez długi czas. Dodatkowo produkt ten posiada wszystkie certyfikaty Eco Tex, co oznacza że został stworzony przy pełnym poszanowaniu środowiska naturalnego. Jest to zatem doskonała propozycja na świąteczne prezenty także dla osób dbających o środowisko. Jednak każdy, kto ceni komfort i po prostu lubi ładne rzeczy, na pewno ucieszy się z takiego prezentu.

Dlaczego nie zrobić sobie prezentu?

prezenty na Święta

Świąteczna gorączka zakupowa sprawia, że pod koniec roku stajemy przed największą ilością możliwości. Zaglądamy do sklepów oferujących przedmioty, o których nie myślimy przez resztą roku. Jest to więc świetny moment, aby porozpieszczać także siebie. Jak to zrobić? Pomyślmy jakie prezenty na święta sprawiłyby nam największą przyjemność. Co dałoby nam więcej radości na cały rok, niż upiększenie naszego domu. Jednak w święta nikt nie ma czasu myśleć o nowym stole do jadalni czy sofie – takie poważne decyzje pozostawmy do wiosny. Pamiętajmy jednak, że małe rzeczy potrafią zrobić wielką różnicę. Dlatego warto spojrzeć na sypialnię i zastanowić się, jak możemy sprawić, by spędzane tu wieczory i poranki były jeszcze przyjemniejsze.

Pościel Boudoir Mette Ditmer

 

Mamy na to sposób – nowa, piękna pościel! Jedna z najciekawszych propozycji na tego typu prezent na święta, jest bez wątpienia satynowa pościel Boudoir marki Mette Ditmer. Fantastyczna, miękka tkanina otuli nas do snu każdej nocy. Jednak to nie wszystko, ponieważ dzięki unikatowemu projektowi, ten komplet pościeli to 2 w 1. Dwie strony pościeli wykonano z tak samo przyjemnej w dotyku satyny, ale w dwóch różnych kolorach. Z jednej strony czarno-białe, grube pasy to ukłon w stronę modernistycznej estetyki. Z drugiej ciepły brąz w odcieniu mlecznej czekolady to bardziej przytulna odsłona modelu Boudoir. Dwa oblicza, teoretycznie skrajnie różne, jednak bez wątpienia nadające każdej sypialni elegancji. Jednak pościel, jednak dająca możliwość zmiany aranżacji całej nocnej przestrzeni, w zależności od naszego nastroju. Czy można znaleźć przyjemniejszy i bardziej prezent na święta dla siebie lub dla najlepszej przyjaciółki?

Osobisty lecz niezobowiązujący prezent na święta

prezenty na święta

Wracając do tematu prezentów świątecznych dla każdego – uniwersalnych, lecz nie obojętnych, warto jeszcze raz zajrzeć do łazienki. Eleganckie, porcelanowe akcesoria łazienkowe to kolejna rzecz, którą każdy zauważa, ale na ogół nie poświęcamy im więcej czasu. I tu nadarza się kolejna okazja, aby pozytywnie zaskoczyć nawet najbardziej wybrednych. Nikt bowiem nie przejdzie obojętnie obok przepięknego, klasycznego dozownika do mydła z kolekcji Lotus. Porcelana pokryta gumową powłoką zapewnia stabilność i przyjemne, satynowe wrażenia pod palcami. Natomiast  elegancki kształt pojemnika dopasuje się do łazienki w każdym stylu.

Dozownik do mydła Lotus Mette Ditmer

 

Ułatwi to na pewno szeroka gama kolorystyczna, ponieważ także tutaj mamy do czynienia z wyszukanymi odcieniami. Poza klasyczną bielą i czernią dozownika zakończonego pompką w kolorze modnej miedzi, mamy także wersję w pełni czarną. To dla amatorów minimalizmu i prostoty. Dla osób, które podążają za aktualnymi trendami oraz dla miłośników zdecydowanych kolorów projektantka Mette Ditmer przygotowała jeszcze trzy propozycje. Zachwycający granat, przywodzący na myśl niebo pełne gwiazd będzie pasował do łazienek w stylu marynistycznym. Z kolei odcień cappuccino czy przytłumionej cegły sprawdzi się w zestawieniu z naturalnym kamieniem. Oczywiście możemy sprezentować także pełen zestaw akcesoriów w tym samym odcieniu, ponieważ kolekcja Lotus obejmuje także kubek oraz szczotkę do toalety. Takie prezenty na święta będą cieszyć przez cały rok, przypominając o świetnym guście osoby, która je sprawiła.

 

Prezent dla miłośnika designu

 

Bez względu na to jaką stylistykę preferuje osoba, którą zamierzamy obdarować, designerska lampka jest zawsze na miejscu. Pamiętając, że prezenty na święta powinny być dedykowane obdarowywanemu, najlepiej sięgnąć po lampkę nocną. Taki prezent zawsze przed snem będzie przypominał o tym, kto go sprawił, nie wspominając o umilaniu tych cennych chwil relaksu. Jedną z najciekawszych propozycji jest tu bez wątpienia kinkiet z kolekcji Chill świetnej, duńskiej marki Frendsen.

 

Cylindryczna forma idealnie wpisuje się w charakter każdej sypialni, stanowiąc piękną i funkcjonalną ozdobę. Regulacja odchylenia kąta padania światła umożliwia dostosowanie oświetlenia podczas czytania ulubionej książki. Co więcej trzy dostępne wersje wykończenia, w ponadczasowym, błyszczącym chromie, czarnym macie lub eleganckiej, ciemnooliwkowej zieleni dodadzą blasku każdej sypialni. Doskonała proporcja i forma kinkietu Chill sprawi radość każdemu, kto ceni dobre wzornictwo. Co więcej lampka zawieszona nad łóżkiem nie zabiera cennej przestrzeni na stoliku nocnym. Gwarantuje także odpowiednie, punktowe oświetlenie, które jest niezmiernie ważne w tworzeniu nastroju w sypialni.

Prezent dla przyjaciół

Lampa Chill jest to z pewnością także doskonały prezent na święta dla pary fanów designu. Oczywiście pod warunkiem, że lampki będą dwie. Wiedząc jak bardzo nasi przyjaciele dbają o swoje wnętrze, a także w jakiej stylistyce się poruszają, bez wątpienia jedna z trzech wersji kolorystycznych trafi w ich gusta. Prezenty na święta tego typu mówią też wiele o tym, jak ważne dla nas są osoby, którym taki prezent wręczmy.

Prezent dla ukochanego

Jest to zdecydowanie propozycja na prezent na święta dla osób nam najbliższych. Takich, którym chcemy sprawić szczególną radość i przyjemność podczas świąt, a także każdego dnia. Nie ma więc co zastanawiać się długo, jeśli nasz ukochany co wieczór przed snem wertuje ulubioną lekturę w łóżku. Wiemy doskonale, że subtelne oświetlenie sypialni jest niezbędne, aby stworzyć w niej intymną atmosferę. Piękna lampka nad wezgłowiem łóżka jest zatem niczym wisienka na torcie. A warto pamiętać, że w sypialni spędzamy ogromna cześć naszego życia, dlatego ta przestrzeń wymaga szczególnej uwagi.

 

Prezenty na święta do domu

 

Każdy prezent, który upiększy wnętrze na długo, jest elementem tworzącym wyjątkową atmosferę w domu. Nie chodzi wyłącznie o wygląd dodatków, choć należy uważnie dobierać ich kolory i materiały. Chcemy przecież, żeby dodawały uroku, a także były trwałe i służyły przez długie lata. Nie mniej istotny jest kontekst, skojarzenie, sentyment, które wywołują. Dlatego warto pomyśleć, jak podkreślić nasze uczucia względem osób, którym w tym roku będziemy wręczać świąteczne prezenty. Każdy z nas chciałby mieć zawsze blisko siebie rzecz, która będzie mu się dobrze kojarzyła. A czy święta nie są czasem, który przywołuje najcieplejsze wrażenia bliskości i przywiązania?

Właśnie dlatego prezenty, które na stałe zadomowią się we wnętrzach naszych przyjaciół i znajomych, sprawią, że zawsze będą z nami utożsamiane. To jak dobrze kogoś znamy, cenimy i kochamy najlepiej widać właśnie, dzięki uważnie dobranym prezentom. Nie chodzi tu o przesadny gest, narzucanie swojego gustu czy po prostu o zaskoczenie. Chodzi o znalezienie przedmiotu, który w prosty sposób zachwyci, w momencie otwierania pudełka przy choince. Ale także o to jakie emocje będzie wyzwalał za każdym razem, gdy obdarowany będzie na ten przedmiot spoglądał lub z niego korzystał. Proste czynności – podlewanie kwiatów, układanie się do snu czy mycie zębów, maja moc wprawiania w dobry nastrój. A to własnie jest główne zadanie jakie mają spełniać dobre prezenty na święta. Mają wprawiać w dobry nastrój, nienachalnie rozpieszczać przez cały rok.

 

Więcej pomysłów na dobre prezenty na święta

 

W ofercie naszego sklepu znajduje się o wiele więcej propozycji, które trafią w gust każdego – od estety po osobę na wskroś praktyczną. Taki jest właśnie duński design – stworzony do tego, aby zdobić i zapewniać wygodę. Od dawna ta zasada idealnej harmonii między formą a funkcją wyróżnia produkty duńskich projektantów i marek. Nasza selekcja – od oświetlenia, po tekstylia – gwarantuje to harmonijne połączenie piękna z funkcjonalnością. Z całą pewnością subtelne akcesoria doskonale sprawdzą się nie tylko we wnętrzach inspirowanych stylem skandynawskim. Prostota, tak trudna do osiągnięcia minimalistyczna linia i proporcja, świetnie dopełnia także inne stylizacje. Także w industrialnym, vintage’owym lub prowansalskim stylu zawsze istnieje potrzeba przytulności. Poduszki, a także pledy zaprojektowane przez Mette Ditmer sprawią, że przyjemność z odpoczynku na ulubionej sofie znacznie wzrośnie. Natomiast ich stonowane wzory i kolorystyka dopasują się do większości aranżacji, nadając im wyrafinowanego wyrazu. Akcesoria świadczą o dopracowaniu, dopieszczeniu wnętrza, dlatego są tak istotnym elementem wystroju.

 

Kiedyś salon, jako pomieszczenie reprezentacyjne, był traktowany z największą uwagą. Dzisiaj, w czasach, gdy wciąż pędzimy, coraz większym przywiązaniem darzymy także intymne przestrzenie. Przestajemy odstawiać na boczny tor kwestię aranżacji łazienki czy sypialni, ponieważ to także miejsca, gdzie chcemy czuć się wyjątkowo. Lubimy podkreślić ich indywidualny charakter, a taki zabieg najlepiej wychodzi, jeśli postawimy na funkcjonalne przedmioty o nietuzinkowym wyglądzie. Wśród naszych propozycji na prezenty na święta wskazaliśmy zaledwie kilka pomysłów. Zachęcamy jednak, aby zagłębić się nieco i odkryć także inne kolekcje i produkty, na przykład szlafrok-kimono. Kto nie chciałby otrzymać takiego prezentu na święta? A ciepła, dzianinowa kapa na łóżko? Idealna na tą porę roku, obfitującą w długie, chłodne wieczory? Wreszcie sznur kolorowych, świecących kulek w różnych kolorach – sprawią radość każdej małej miłośniczce ładnych przedmiotów. I wniosą witalność do jej własnego, wymarzonego pokoju.

Udany prezent to radosne święta

Wybierając prezenty na święta pamiętajmy przede wszystkim o osobie, której są dedykowane. Pomyślmy o jej potrzebach, upodobaniach, a także o tym w jaki sposób lubi mieszkać. Mamy nadzieję, że nasze wskazówki ułatwią wybór prezentów na święta, zainspirują i sprawią, że świąteczne zakupy będą czystą przyjemnością. A jeszcze większą przyjemnością będzie obserwowanie pełnych radości twarzy podczas rozpakowywania pudełek i paczek znajdujących się pod pachnącą choinką. Najlepsze prezenty na święta, będą nieść radość nie tylko w Wigilię. Zapewnią je przez cały rok, a nawet jeszcze dłużej. Właśnie takie prezenty chcielibyśmy wręczać innym, a także otrzymywać sami! Dobrze przemyślany, trafiony prezent to przecież jeden z największych powodów do radości. A podczas nadchodzących świąt nie chodzi o nic innego, jak tylko o szczęście naszych najbliższych i wspólnie spędzone, niezapomniane chwile. I właśnie takich, przepełnionych ciepłem, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, życzymy wszystkim Państwu.

 

 

 

ręczniki kąpielowe

Jak wybrać najlepsze ręczniki kąpielowe?

Ręczniki kąpielowe to niedoceniana podstawa gospodarstwa domowego. Obiekt, który jest zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. Wychodząc z kąpieli każdy marzy żeby przytulić do ciała coś miękkiego i delikatnego. Ręcznik, który otula i doskonale chłonie wilgoć. Ręczniki spełniają również rolę dekoracyjną, wykańczając wnętrze łazienki. Są równie ważne jak eleganckie matyzasłony prysznicowe czy inne akcesoria łazienkowe

Jeżeli jesteś przed zakupem nowych ręczników kąpielowych warto dowiedzieć się kilku szczegółów. Ręczniki kąpielowe są zwykle wykonane z tkaniny zwanej frotte – posiada wiele, ciasnych pętelek dzięki czemu jest bardzo chłonna. 

Na co zwrócić uwagę kupując ręczniki kąpielowe?

Przy zakupie nowych ręczników należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Rozważania te mogą wpłynąć na wydajność i trwałość ręcznika.

 • Materiał

Ręczniki kąpielowe mogą być wykonane z wielu różnych włókien, dlatego zawsze warto sprawdzić etykietę i zobaczyć jaka jest zawartość poszczególnych włókien. Chociaż wiele osób nie myśli o tym podczas zakupów, jest to jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ włókna działają różnie pod względem absorpcji, miękkości czy trwałości koloru. 

Najczęściej spotykane są ręczniki wykonane z bawełny, dzięki imponującej absorbancji i miękkości. Dostępnych jest kilka rodzajów ręczników bawełnianych w tym z bawełny egipskiej, bawełny tureckiej, bawełny organicznnej i wiele innych. Ponadto dostępne są również ręczniki z bambusa, opcja bardziej przyjazna dla środowiska oraz mikrofibry, rodzaj niedrogiego poliestru.

 • Rozmiar

 Chociaż może nie jest to najważniejsza kwestia, powinieneś sprawdzić rozmiar ręczników kąpielowych przed zakupem. Nie ma nic gorszego niż sprawdzenie ręczników w domu i uświadomienie sobie, że ledwie owiną się wokół pasa! Standardowe ręczniki kąpielowe mają szerokość 140×70 cm czy 90×150 cm. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeśli robisz zakupy przez Internet i nie widzisz ręcznika przed zakupem. 

 • Waga

Wszystkie tkaniny, w tym ręczniki, mają masę mierzoną w gramach na metr kwadratowy. Nie ma „właściwej” wagi ręcznika, jest to po prostu kwestia osobistych preferencji. Niektórzy lubią lżejsze ręczniki, inni wolą ciężkie. Warto pamiętać, że waga ręcznika może mieć również wpływ na jego właściwości. Na przykład produkty lżejszy, zrobiony z mniejszej ilości materiału zazwyczaj schnie szybciej, ale nie są tak chłonne. Z drugiej strony ciężkie ręczniki są najbardziej chłonne i pluszowe, ale będą dłużej wysychać. 

 • Chłonność

Chłonność jest kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie ręczników, ale ten czynnik często jest trudny do określenia podczas zakupów. Nie ma możliwości zmierzenia chłonności ręcznika bez wypróbowania. Na ogół  grubsze, cięższe ręczniki są chłonniejsze tak jak wspomniano powyżej. Ponadto warto zwrócić uwagę na ręczniki wykonane z najlepszych odmian bawełny.

 • Cena ręczników

Cena luksusowych bawełnianych ręczników kąpielowych różni się w zależności od marki, jakości i sprzedawców. Dobre ręczniki wcale nie muszą być drogie. Wybór w głównej mierze zależy od budżetu. Dobrej jakości ręcznik powinien kosztować od 100-300 zł.

Wskazówki dotyczące kupna ręczników kąpielowych

 • Unikaj ręczników, które nie są zrobione 100% z bawełny,
 • Sprawdź etykietę lub opis i upewnij się co do pochodzenia,
 • Upewnij się, że kupujesz dobry rozmiar,
 • Czytaj opinie o producencie i samym produkcie,
 • Kupując przez internet oszczędzasz pieniądze i czas.

Najlepsze ręczniki łazienkowe Mette Ditmer

Ręcznik Seasons Mette Ditmer

 

Ręczniki z kolekcji Season to wyjątkowe modele charakteryzujące się dużą chłonnością. Ze względu na swoją grubość i wagę idealnie sprawdzają się jako luksusowe ręczniki kąpielowe.  Dostępne są w kilku kolorach w podstawowym rozmiarze 90x150cm, wykonane w 100% z wysokiej jakości bawełny. 

Ręcznik Shades zielony Mette Ditmer

Ręczniki niezwykle eleganckie. Dzięki swojej kolorystyce i fakturze idealnie wpasują się w nowoczesne jak i rustykalne pomieszczenia.  Są tkane w specjalny sposób, który gwarantuje dużą chłonność i wytrzymałość. Ręczniki Shades wykonane są z bawełny, przez co są niezwykle miękkie i delikatne. Dostępne w naszym sklepie online w rozmiarach: 38x55cm, 50x95cm, 70x140cm, 86x180cm. 

Ręcznik Grid Mette Ditmer

Ręczniki siatkowe Mette Ditmer: graficzne, monochromatyczne i idealne uzupełnienie każdej nowoczesnej łazienki. Grid to seria 100% bawełnianych ręczników Mette Ditmer. Czarno-biały wzór graficzny jest bardzo elegancki i stylowy. Przy projektowaniu tej serii Mette Ditmer inspirowała się starymi okrągłymi mozaikami i podłużnymi płytkami, które popularne były w starych łaźniach publicznych. Te ręczniki kąpielowe są jedyne w swoim rodzaju jeżeli chodzi o sam design jak i jakość materiałów. Zastosowany splot Jacquard jest to skomplikowany wzór tkanin wykonany przy użyciu maszyny Żakarda, której konstruktorem umożliwiającej sterowanie poszczególnymi nitkami osnowy. Ręczniki można znaleźć w rozmiarach 100x50cm, 140x70cm, 21x15cm, 31x31cm, 60x38cm.

Jak pielęgnować ręczniki?

Przede wszystkim po zakupie ręcznika wypierz go. Pozbędziesz się zapachu i będziesz mieć pewność czystości. Suszenie ręcznika to bardzo ważna czynność wpływająca na trwałość produktu. Ręcznik powinien być rozwieszony w całości, jeżeli jest taka możliwość to najlepiej na powietrzu lub gdzieś gdzie jest przeciąg. Po kąpieli warto wynieść go z zaparowanej i wilgotnej łazienki, aby zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni. Jeśli posiadasz wentylator łazienkowy, możesz go włączyć podczas kąpieli, ponieważ również zapobiegnie to powstawaniu pleśni lub wilgoci we włóknach. 

Pranie ręczników kąpielowych

Przez pierwsze trzy razy zaleca się, aby ręczniki były prane oddzielnie, tak aby nie puszczały koloru lub małych włókien na inne tkaniny. Podczas prania włóż je do specjalnego woreczka i nie używaj zmiękczacza.

 • Jeśli chcesz, aby ręczniki stały się bardziej chłonne, musisz je prać w gorącej wodzie. Pomoże to pozbyć się wszelkich powłok lub dodatkowego barwnika, zapobiegając ich wchłanianiu.
 • Dodaj ocet do płukania – przed dodaniem octu należy najpierw go rozcieńczyć, aby zapobiec przebarwieniom chłonnych ręczników kąpielowych. Możesz na również dodać  sody oczyszczonej dla efektu wybielenia. Należy pamiętać, że soda oczyszczona i ocet nie powinny być używane w tym samym płukaniu.
 • Skorzystaj z myjki ultradźwiękowej –  to doskonały wybór, ponieważ myjka wypierze ręczniki i nie dopuści do uszkodzenia.

Jeżeli potrzebujesz miękkie, bawełniane ręczniki o niezwykłej chłonności i trwałości koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz. Znajdziesz tam wiele inspiracji dla skandynawskiego stylu i nie tylko. Stawiamy na jakość produktu, dlatego wybieramy producentów, którzy są liderami w branży designu. Wybór ręcznika kąpielowego jest niezwykle ważny dlatego daj sobie czas na zapoznanie się z opiniami i opisami poszczególnych produktów.

wyposażenie łazienki

Wyposażenie łazienki 

Wyposażenie łazienki odgrywa bardzo ważną rolę w całym procesie projektowania. Dobre wykorzystanie przestrzeni pozwoli na optyczne powiększenie i ocieplenie pomieszczenia. Łazienka to jedno z najbardziej miejsc w domu jeśli chodzi o urządzenie. Z jednej strony ma być funkcjonalna, a z drugiej chcemy się tam relaksować. 

Jeżeli jeszcze przed wybór dodatków, ręczników czy oświetlenia ten artykuł jest dla Ciebie! Podpowiemy jak zabrać się za wykończenia, aby nie zaburzyć harmonii i wielkości pomieszczenia. 

wyposażenie łazienki

Jak zaprojektować łazienkę?

Niezależnie czy projektujesz nową łazienkę czy remontujesz obecną jest to poważne przedsięwzięcie. Wymaga umiejętności technicznych i często pracy na bardzo małej przestrzeni. 

Na początek warto określić swoje potrzeby i wymagania względem łazienki

Czy ma być to rodzinna łazienka, czy Twoje osobiste SPA warto sporządzić listę wyposażenia. Taka specyfikacja może obejmować wannę, armaturę, umywalki i szafki czy pojemniki do przechowywania.

Następnie zastanów się nad wstępną kolorystyką. Jaki efekt ma być osiągnięty? Wolisz stonowaną, gładką kolorystykę czy może wzorzyste płytki. To wszystko będzie miało znaczenie na dobór dodatków. 

Układ łazienki

Jeśli decydujesz się na remont jest to dość ciężkie. Zmiana układu rur wiąże się z dużymi kosztami. Jeżeli obecny układ sprawdza się pozostaw go. Resztą zajmą się dodatki i całe wyposażenie. Wymiana armatury, podłogi i płytek czy malowanie ścian to szybki sposób na odświeżenie pomieszczenia. Jeżeli to nowa łazienka starannie przeprowadź pomiary. Zwróć uwagę na położenie okien, drzwi i wszelkich rur. Pomocne może być użycie narzędzia do projektowania online. Jeżeli dysponujesz małym metrażem lepiej zdecydować się na prysznic, który zaoszczędzi miejsca. 

Inspiracje łazienkowe

Na samym początku warto zdecydować się na styl przewodni. Zastanów się czy widzisz łazienkę jako nowoczesne pomieszczenie czy raczej klasyczne. 

Dobre hotele są wspaniałym źródłem inspiracji. W dzisiejszych czasach można inspirować się milionem zdjęć i projektów w internecie. W social mediach jest masa ciekawych rozwiązań i zarazem bardzo estetycznych. Po prostu znajdź styl, który najbardziej Ci odpowiada. Inspiracje znajdziesz również na naszym profilu instagramowym. 

Szafki łazienkowe

Dużo miejsca do przechowywania to klucz do sukcesu. Kosmetyki na szklanej półce to wspaniała wizja na zdjęciach z magazynów. W rzeczywistości się to nie sprawdza. Nie wygląda to estetycznie. Butelki szamponu stojące na podłodze pod prysznicem. Pamiętajmy, także o miejscu na ręczniki, papier toaletowy czy środki czystości. Szafki łazienkowe są istotnym elementem każdej łazienki, szczególnie tych najmniejszych. 

Oświetlenie łazienkowe

Łazienki często znajdują się w pobliżu sypialni dlatego trzeba rozważnie dobierać oświetlenie łazienkowe. Warto unikać mocnego oświetlenia, którego jasna mgła może obudzić w nocy. Nie jest to komfortowe ani dla śpiącego, ani dla korzystającego z łazienki.

Najlepiej rozważyć różne poziomy oświetlenia. Wtedy w nocy możesz włączyć oświetlenie niższego poziomu bez budzenia innych i siebie.

 W naszym sklepie znajdziecie dużo ciekawych rozwiązań dla oświetlenia łazienki. Sprawdź dostępne lampy w naszym sklepie internetowym.

Niezbędne wyposażenie łazienki

Łazienka to wyjątkowe miejsce, gdzie można się zrelaksować dlatego musi posiadać niezbędne wyposażenie. Jeżeli mamy tam odpoczywać wszystko musi być tam zorganizowane i łatwe w utrzymaniu. Chociaż łazienki są bardzo indywidualne niektóre akcesoria nie mogą zostać pominięte. Jakie wyposażenie łazienki musisz mieć na pewno?

Maty łazienkowe

Maty łazienkowe są bardzo ważne. Gorące kąpiele, para, wylewająca się z pod prysznica woda sprawia, że podłoga jest śliska. Maty łazienkowe są tworzone z antypoślizgowych, superchłonnych materiałów. W naszym sklepie znajdziecie piękne i stylowe maty łazienkowe Mette Ditmer Brick. Wpasują się idealnie w każdą przestrzeń w każdym stylu. Dostępne są w szerokiej gamie kolorystycznej. 

Dozownik mydła

wyposażenie łazienki

Dozownik mydła są bardzo ważne. Plastikowe dozowniki dostępne w drogeriach rażą swoim wyglądem. Dlatego warto zainwestować w jednakowe dodatki, które pięknie wykończoną łazienkę. W naszym sklepie z wyposażeniem łazienki znajdziesz wiele propozycji, abyś mógł znaleźć swój idealny dozownik mydła. 

Dozownik do mydła Lotus Mette Ditmer

 

Dozownik do mydła Mette Ditmer

dozownik do mydła Mette Ditmer

 

Ręczniki kąpielowe

Wyposażenie łazienki kojarzy się od razu z ręcznikami. Duże ręczniki kąpielowe i te mniejsze do włosów i rąk. Istnieje wiele rodzajów, kolorów, wymiarów, tekstur i materiałów, ale jak wybrać najlepszy ręcznik. Oczywiście musi wizualnie spełniać oczekiwania, ale powinien również być delikatny w dotyku i chłonny. Na co zwrócić uwagę przy wyborze ręczników?

Rozmiar ręcznika

Ręczniki dostępne są w różnych rozmiarach, co warto rozważyć przed zakupem. W naszym sklepie internetowym znajdziecie ręczniki o wymiarach 38X55cm, 50x95cm, 70X140CM czy 86X180CM. Dostępne są w różnych wariantach. 

Ręcznik Grid Mette Ditmer

Ręcznik Cross Mette Ditmer

 

Materiał ręcznika

Ręczniki najczęściej są wykonane z bawełny. Z bawełna ma dłuższe włókna, które zapewniają ręcznikom dodatkową trwałość i miękkość w dotyku. Ręczniki wykonane z bawełny mają gęstsze pętelki nici, które pochłaniają więcej wilgoci.

Kolor i styl ręcznika

Ręczniki mogą nadać łazience ciepły i elegancki wygląd, dlatego warto rozważyć wybór koloru lub wzoru, który przełamie całość. Warto zaopatrzyć się w różne kolory w zależności od pory roku (np. Jasne kolory plażowe na wiosnę / lato, chłodniejsze kolory jesienią / zimą). Najbardziej klasycznym wyborem są białe ręczniki, które wyglądają ponadczasowo i pasują do każdego stylu lub otoczeniu.

Pranie ręczników

Po zakupie koniecznie należy wyprać ręczniki aby zredukować ewentualnie ich kolor, poprawić chłonność i pozbyć się kłaczków i zapachu. Unikaj stosowania zmiękczaczy do tkanin, ponieważ mogą one tworzyć sztywną tekturę. 

Zasłony prysznicowe

Jeżeli posiadasz małą łazienkę i decydujesz się na prysznic z zasłoną warto potraktować to jako wykończenie, a nie tylko funkcjonalną tkaninę. Zasłona prysznicowa potrafi zmienić wnętrze. Ocieplić chłodne pomieszczenia lub nada elegancji swoją prostotą. Niezależnie od tego, czy wybierzesz nowatorski wygląd czy tradycyjny postaw na zasłony prysznicowe, które łączą wszystkie kolory pomieszczenia.

Szlafroki

Istnieje wiele kilka rodzajów szlafroków np. Kimono. Szlafrok Kimono jest bardziej dopasowany z opływowym płaskim kołnierzem. Są bardzo popularne w SPA ze względu na elegancki wygląd i komfort. Po gorących kąpielach lepiej sprawdzają się grubsze bawełniane szlafroki. Tkaniny bawełniane są bardzo chłonne. Bawełniane szlafroki są bardzo wygodne i miękkie. 

Jak optycznie powiększyć łazienkę?

Oto kilka porad jak przy remoncie optycznie powiększyć łazienkę.

 • Zlew narożnikowy – czasami nawet umywalka na środku może zakłócić jedyny dostępny pas ruchu w łazience.
 • Użyj zasłony prysznicowej – zasłona prysznicowa oszczędza miejsce w porównaniu z szklanymi drzwiami. 
 • Użyj wzoru na ścianie – wielkoformatowy wzór  może oszukać wzrok i rozszerzyć przestrzeń. 
 • Duże lustro – na ciasnych przestrzeniach lustro gra niezwykłą rolę. Duże i długie lustro potrafi powiększyć pomieszczenie prawie dwukrotnie jeżeli będzie użyte w odpowiedni sposób. 
 • Zamontuj wieszak na ręczniki na drzwiach –  zamontowanie wieszaka na ręcznik na drzwiach jest poręczne i oszczędza duże ilości powierzchni. 
 • Wysokie i wąskie szafki – zdecyduj się na stojącą szafkę, w której pomieścisz kosmetyki, środki czystości i ręczniki. 
 • Użyj naściennej armatury – pozwala to na zainstalowanie węższego zlewu. Klasyczna bateria ścienna sprawdza się w każdym typie pomieszczeń. 

Jak widać wyposażenie łazienki odpowiada za postrzeganie pomieszczenia. Zanim zdecydujesz się na spontaniczne zakupy, lepiej zastanów się jaki cel chcesz osiągnąć i jak tak naprawdę widzisz swoją wymarzoną łazienkę. 

Jakie wyposażenie do łazienki dla gości?

Jeżeli planujesz przygotować osobną toaletę dla gości warto zwrócić uwagę na wyposażenie łazienki. Oczywiście przede wszystkim wysprzątaj i uporządkuj łazienkę przed dodaniem dodatkowego wyposażenia lub akcesoriów łazienkowych. Warto zostawić w szafce środki czystości w razie potrzeby gości. 

 

 • Przygotuj czyste ręczniki 

 

Upewnij się, że do dyspozycji gości jest dużo czystych ręczników, również do rąk. Jeśli w łazience brakuje miejsca na ręczniki umieść przyklejany haczyk na drzwiach łazienki.

 

 • Środki higieny

 

Jeżeli goście przylatują z daleka warto wyposażyć łazienkę w podstawowe produkty do higieny.  Przygotuj szczoteczki do zębów, pastę, płyn do płukania ust, płyn pod prysznic, szampon, mydło, nić dentystyczną czy balsam. Jest to miły gest, aby przygotować się na wypadek, gdyby goście potrzebowali czegokolwiek.

 

 • Co musi być w łazience gościnnej

 

Między innymi: chusteczki, dużo papieru toaletowego, mydło do rąk, odświeżacz powietrza, kosz na śmieci, suszarka do włosów oraz lusterko.

 

 • Dodatkowo ładne kwiaty i świece

 

Postaw na kilka prostych kwiatów żywych lub sztucznych. Doda to przytulnego akcentu. Dodatkowo świece ocieplą atmosferę i sprawią, że goście poczują się jak w domu. 

Wyposażenie łazienki to ważny etap remontu. Jest to miejsce relaksu dlatego warto poświęcić chwilę na aranżacje wszystkiego. Jeżeli szukasz więcej inspiracji wyposażenia wnętrz koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy

Poduszka Etiko Mette Ditmer

Najlepsze tekstylia domowe Mette Ditmer

Tekstylia domowe Mette Ditmer 

Tekstylia domowe Mette Ditmer to temat bardzo wdzięczny. Zakładając z całą pewnością, że dom to nasze wspaniałe miejsce, królestwo naszych doznań w którym to spędzamy rodzinny czas. Powstają w nim, nasze wspomnienia, radości, doznania. Toteż, ważnym jest zmysł wzroku, zmysł dotyku podczas naszej aranżacji wnętrz. Tutaj, tekstylia są naszym łącznikiem pomiędzy meblami, mocnymi i drewnianymi a naturą, której cząstkę każdy z nas pielęgnuje w donicach. Tekstylia marki Mette Ditmer to nasz łącznik. Toteż, wysoka jakość tekstyliów tej marki, sprawia większe domowe poczucie przytulności i harmonii. Słowami projektantki można by rzec iż, „tylko najwyższa jakość począwszy od zamków a skończywszy na materiale, jest najważniejszą częścią wzorniczego DNA”.

Co wiemy o tekstyliach Mette Ditmer?

Otóż, tekstylia domowe tej duńskiej marki stworzone z bawełny, zostały zaprojektowane we wzorach zainspirowanych etnicznymi, graficznymi elementami , które pięknie współgrają ze sobą. Dzisiaj opiszemy dla Was grupy tych pięknych produktów.

Ręczniki

Wchłaniają od pierwszego użycia. Wystarczy zatem, zanurzyć je na noc do zimnej wody i wyprać przed pierwszym zastosowaniem. Ten bowiem, naturalny impregnat zdecydowanie wystarczy aby były gotowe do użytku. Grubość ręczników z kolekcji Mette Ditmer i ich gramatura bawełny wynosi od 500-540 gsm. To bardzo dobry rezultat. Przy okazji, kolekcja wszystkich ręczników do łazienki o której warto tutaj wspomnieć, że posiada oeko-tex certyfikat jakości.

Pościele

Pościele z serii Shades są zaledwie jednym produktem tej prostej, a zarazem pięknej kolekcji. Wykonane w stu procentach metodą splotu Percal, stosowaną na przykład w pościelach, w luksusowych hotelach, daje im niesamowtą jakość. Innymi słowy, technika takiego splotu pomaga „oddychać” tkaninie. Dzięki temu, pomaga nam spać w chłodnej pościeli, gdy są ciepłe noce, chłodząc nasze ciała a ogrzewa, gdy noce są chłodne. Zwróćmy zatem, uwagę na pozostałe modele pościeli tej marki, to bawełna w splocie satyny. Miękka, przyjemna w dotyku. Można swobodnie stwierdzić, że tekstylia tej marki wyznaczają  najbardziej szczególne momenty w naszym życiu w łazience, w sypialni a przecież przesypiamy połowę naszego życia. Komfort snu jest zatem bardzo ważny.

Pościel Shades Mette Ditmer

Ściereczki do mycia naczyń

Ściereczki do mycia naczyń wyróżniają się wspaniałym wchłanianiem, wchłaniają bowiem dziesięciokrotnie więcej niż one same ważą. Można je zatem, uznać za wysoko absorbujące dodatkowo można je prać w zmywarce jak i w pralce. Produkty te są biodegradowalne i wykonano je w siedemdziesięciu procentach z celulozy i w trzydziestu procentach z bawełny.

Poduszki, pledy

Te poduszki to kolekcje miękkie, przytulne, o graficznych wzorach z etnicznymi wzorami, oraz w minimalistycznym i skandynawskim iście stylu. Zapinane na zamek z naturalnymi wypełnieniami. Pojawiają się co pół roku w nowych kolekcjach marki. Zawsze znajdziesz coś dla siebie.

Zasłony prysznicowe

Dodają niezwykłego uroku każdej łazience, ich wysoka jakość wytrzymała poli-bawełna, znakomicie zatrzymuje wodę. Można na przykład prać je w pralce. Zestaw bowiem, zawiera 10 uchwytów nierdzewnych.

Kosmetyczki bawełniane

Kosmetyczki bawełniane do łazienki marki Mette Ditmer wykonane są  z bawełny w splocie canvas a wykończenia wykonano ze skóry. Wszystkie mają zameczki. Weekendowe chwile spędzone z najbliższymi, czy na wycieczki, warto zabrać je ze sobą. Ta kolekcja to gratka dla wszystkich kochających modę. Jak ci się podoba poniższy wzór w paski łączony z brązem? Naszym zdaniem jest wspaniały!

Kosmetyczka na zamek Mette Ditmer

 

Kimona

Warto tu powiedzieć, klasyczne i minimalistyczne, we splocie waflowym.  Dostępne w trzech rozmiarach. Zobacz w tym linku:

https://www.metteditmer.dk/collections/kimonoer

Otóż, duńska projektantka Mette Ditmer  przez ponad 20 lat projektuje ikony akcesoriów domowych. Stają się one ponadczasowe dzięki charakterystycznym liniom wzorniczym. Dlatego też, z niebywałą uwagą skupioną na szczegółach, produkty tej projektantki, wypełniają nasze aranżacje w sposób wręcz doskonały.

Toteż, zatrzymajmy się przez chwilę nie śpieszmy się, zadbajmy o siebie i rzeczy wokół nas.

Pled Cubic Mette Ditmer

Dywan do salonu Betula Fabula Living

Jak wybrać dywan do salonu?

Ekskluzywny dywan do salonu to tak jak inwestycja, dlatego warto wcześniej dowiedzieć się więcej o różnych stylach i materiałach. Zatem, jak wybrać dywan do salonu? Czym się kierować przy takiej decyzji? Każdy pokój dzienny jest inny, dlatego trzeba dokładnie przemyśleć, czego potrzebujesz i czego oczekujesz od dywanu. Nasze dywany marki Fabula Living spełniają najwyższe wymagania. Zobacz katalog producenta tutaj: 

https://fabulaliving.dk/2019_Fabula_Living_Catalogue.pdf

Dywan to jeden z najważniejszych elementów w każdym salonie. Odgrywa integralną rolę nadając charakteru pomieszczeniu i wypełniając przestrzeń. Dywany od dawna stanowią element luksusu i wprowadzają wiele cech do wnętrza, oferując ciepło i komfort pod stopami, a także kolor, fakturę oraz  wzór. W tym artykule przedstawimy podstawowe informacje o rodzajach dywanów, stylach i ich jakości. Pokażemy na co zwracać uwagę wybierając ekskluzywny dywan.

Ekskluzywne dywany mogą być używane do dzielenia przestrzeni, definiowania nastroju lub po prostu jako wizualne wykończenie. Jednak dzięki szerokiej gamie materiałów i stylów dokonywanie inwestycji nie zawsze jest łatwe.

Jakie rozmiary powinien mieć ekskluzywny dywan do salonu?

Wizualizacja prawdziwej skali dywanów w internecie może być trudna. Ważne jest, aby uzyskać dokładny rozmiar pożądanego dywanu i miejsca, w którym ma się znaleźć. Dywan o dużych rozmiarach może obezwładniać pomieszczenie i wprowadzić uczucie przytłoczenia. Podobnie za mały dywan, zginie na tle podłogi. Zmierz dokładnie powierzchnię używając metalowej miary. Najlepiej użyć papierowej taśmy klejącej do wyznaczenia rozmiaru na podłodze. Następnie wystarczy zmierzyć wyklejony kształt.

Zasadniczo dywan do salonu, który ma być zastosowany w środkowej części powinien pozostawić około 60 cm wolnej przestrzeni. Pamiętaj, że jeśli dywan ma piękny motyw, najlepiej jest pokazać pełny projekt.

Rodzaje dywanów

Następnie zastanów się nad przeznaczeniem dywanu i wyglądem, który chcesz osiągnąć. Dywaniki w miejscach takich jak salon muszą być trwałe i łatwe do czyszczenia. W mniej zaludnionych obszarach domu, takich jak sypialnia lub biuro domowe można eksperymentować z bardziej ryzykownymi i delikatniejszymi tkaninami.

Wełniane dywany

Wełniane dywany wraz z innymi naturalnymi materiałami, odznaczają się wyjątkowym naturalnym pięknem i odpornością. Są bardzo izolujące i mają naturalną sprężystość co oznacza, że ​​zachowują swój wygląd przez lata. Tekstura wełny pozwala na szybkie odzyskać sprawność tkaniny po odciskach mebli. Wełna ma lepszą odporność na plamy dzięki naturalnej lanolinie pokrywającej jej powierzchnię. Powłoka ta zapobiega przedostawaniu się brudu i plam z przenikających włókien, tym samym ułatwiając czyszczenie. Dywany oferowane przez Skydecor w większości tworzone są tradycyjnymi metodami tkaczymi z wełny z Nowej Zelandii, takiej wełny nie ma lepszej.

 

jak wybrać dywan do salonu

Dywan do salonu Angelica Fabula Living

Informacje o dywanach wełnianych

Dywany wełniane są podatne na blaknięcie kolorów jeśli są narażone na bezpośrednie działanie promieni słonecznych w sposób ciągły. Jednak niektórzy producenci, tak jak w przypadku naszych produktów, stosują nowoczesne technologie barwienia dywanów wełnianych, które zwiększają odporność na blaknięcie. Warto, co pół roku przestawić nasz dywan aby był nasłoneczniony z każdej strony, jeśli jedna jego cześć nie jest wyeksponowana na słońcu.

Wełna jest materiałem ekskluzywnych dywanów, dlatego jej cena często odzwierciedla niewiarygodne właściwości naturalne i wykwalifikowane techniki, które są wymagane do tworzenia wzorów i barwienia.

Dywany jedwabne

jak wybrać dywan do salonu

Dywan do salonu Gjall Fabula Living

Prawdziwe jedwabne dywany zapewniają niesamowite korzyści wizualne. Włókna takich dywanów stawiają wysoko poprzeczkę, gdy chodzi o wysoki połysk i elegancje. Materiał ten od wieków stanowi doskonałą podstawę perskich i orientalnych dywanów, dzięki swojej wytrzymałości na rozciąganie, splatany jest w ciasne i skomplikowane wzory. Włókna jedwabiu posiadają piękną zdolność do utrzymywania koloru.

Ze względu na swoją delikatną naturę, jedwabne dywany są lepiej dostosowane do obszarów o niskim natężeniu ruchu w domu. Jedwabne dywany mają również wysoką cenę, ale odzwierciedla to ich długą żywotność i wysoki poziom wiedzy specjalistycznej wymagany do ich stworzenia.

Dywany ze skóry

Jako naturalny produkt uboczny dywany ze skóry bydlęcej wyróżniają się naturalnym pięknem. Każda skóra jest wyjątkowa pod względem koloru i wzoru co oznacza, że ​​żadne dywany nie są takie same. Dywany te są miękkie, a także mają właściwości hipoalergiczne. Są łatwe w utrzymaniu i zwykle wymagają trzepania lub czyszczenia punktowego wilgotną gąbką.

Dywany z krótkim włosiem

Dywaniki z krótkim włosiem mają wyjątkowo długą żywotność i nie spłaszczają się tak łatwo pod naciskiem.  Ekskluzywny dywan do salonu, który ma duże natężenie ruchu powinien mieć krótsze włosie. Niskie włosie przyciągają mniej brudu i jest łatwiejsze w pielęgnacji.  Dywany z krótkim włosiem nie dają tak miłego efektu w dotyku, ale mają dłuższą żywotność. Aczkolwiek, dla miłośników minimalizmu będą one stanowiły ważny element wystroju wnętrza. 

Dywany o długim włosiu

Gęstość włosia ma również duży wpływ na wydajność dywanu. Długie “kudłate” dywany mogą sprawić, że pokój stanie się bardziej przytulny. Taki dywan pięknie eksponuje głębokość faktury dzięki swoim długim, luksusowym włóknom. Dywany marki Fabula Living np. Gjall mają długi włos, prawie 3 cm! Dzięki zastosowaniu wiskozy na bawełnianej osnowie “nie opadają”i są wyjątkowo miłe dla stóp.

Dywany o długim włosiu są podatne na zaczepienia. Nie nadają się one tak dobrze do pomieszczeń o dużym natężeniu ruchu, jak dywany o krótkim włosie. Dywany z kolekcji Fabula Living dzięki ręcznemu splotowi mają wydłużony czas użytkowania.

Ręcznie tkane dywany

jak wybrać dywan do salonu

Dywan do salonu Tilia Fabula Living

Ręczne tkanie jest niezwykle czasochłonnym procesem i wskazuje na najwyższą jakość. Technika ta jest zwykle stosowana w przypadku cienkich orientalnych dywanów. Najczęściej są to materiały bawełniane, wełniane lub jedwabne. W ten sam sposób wysoka liczba nici oznacza luksusową pościel, wysoka liczba węzłów jest oznaką doskonałości. Drobne dywany, których tworzenie może zająć miesiące, a nawet lata, mają 400 lub więcej węzłów na cal kwadratowy i pozwalają na bardzo skomplikowane wzory.

Ten proces nie jest skomplikowany, ale zapewnia imponujące wzory. Dodatkowo ręcznie tkane dywany zapewniają trwałość i elastyczność.

Jak pielęgnować ekskluzywny dywan?

 • Plamy z dywanów przemywaj delikatnie zimną gazowaną wodą. Mocne pocieranie może jeszcze bardziej pogłębić plamy.
 • Dywany z długim włosiem należy trzepać, aby usunąć kurz i brud ale delikatnie. Jeśli chodzi o ręczne tkane, delikatne odkurzanie nie powinno ich zniszczyć.
 • Regularnie obracaj dywan,  światło słoneczne może powodować blaknięcie, a stojące meble powodują  spłaszczenie niektórych obszarów. Choć raz na pół roku.
 • Ekskluzywne dywany do salonu umieszczone na powierzchniach drewnianych lub kafelkowych powinny być wyposażone w podkład. Podkład poprawia komfort, zmniejsza szanse na poślizg, przedłuża żywotność dywanu i zapewnia dodatkową izolację cieplną i akustyczną. Pamiętaj, że podkład powinien być nieco mniejszy niż dywanik, aby nie wychodził pod spodem.

Jak wybrać ekskluzywny dywan do salonu?

 • Pierwsza uwaga powinna dotyczyć tego,jakie natężenie ruchu będzie musiał znieść dywan. Jeżeli Twój salon tętni życiem i leży tam sporo rzeczy zdecyduj się na dywan z krótkim włosiem.
 • Pomyśl o odporności na zabrudzenia. Jeżeli Twój salon połączony jest na przykład z jadalnią warto zakupić dywan, który będzie odporny na zabrudzenia i ciężkie plamy z jedzenia i picia.
 • Opinie dywanu. Zapoznaj się z producentem i opiniami danego modelu przed zakupem. Za pomocą internetu nie powinieneś mieć z tym problemu.
 • Jakość dywanu to jedne z najważniejszych czynników, dlatego zastanów się nad wełnianym dywanem. Charakteryzuje się najwyższą jakością i wytrzymałością. Ekskluzywny dywan do salonu powinien być bez dwóch zdań wełniany.
 • Kolor dywanu to kolejny bardzo ważny czynnik. W zależności od tego jaki jest Twój salon, co w nim dominuje i przede wszystkim jaką funkcje ma spełniać tam dywan. Ekskluzywne dywany w jasnych kolorach dają efekt większej przestrzeni, chociaż mają tendencję do szybszego brudzenia się. Ciemne dywany z drugiej strony pochłaniają światło, nadając pomieszczeniu przytulności i ciepła.

Kolor jest często najtrudniejszą decyzją dla klientów. Wizualizacja koloru na dużej przestrzeni może być trudna. Zmiana koloru może być trochę przerażająca.

Jeśli nie masz pewności od czego zacząć, jeśli chodzi o kolor dywanu, przeczytaj wskazówki poniżej.

Kolor dywanu

Którą część wystroju pokoju należy wybrać jako pierwszą, kiedy zaczynasz urządzanie od zera? W przypadku głównych pomieszczeń w domu takich jak  pokój dzienny wybierz najpierw kolor kanapy. Powodem jest to, że wybór kolorów tkanin jest często bardziej ograniczony jeśli chodzi o sofy, w porównaniu z dywanami lub farbami. Po wybraniu kanapy czas na dywan i farbę. Farby mają praktycznie nieograniczony wybór kolorów.  

Neutralne kolory dywanu

Jest jakiś powód, dla którego  neutralne kolory dywanów sprzedają się lepiej. Obecne trendy faworyzują neutralne odcienie ziemi, w tym ciepłe szarości i zawsze popularny beż. Są to kolory nawiązujące do natury i harmonii, dlatego idealnie nadają się luksusowych wnętrz. Ekskluzywne dywany do salonu powinny podkreślać elegancję, ale nie ochładzać zbytnio pomieszczenia. Neutralne nie musi być nudne. Jeżeli uważasz, że taka kolorystyka jest nudna może się pobawić teksturą dywanu.  To właśnie tekstura nadaje dywanowi głębię i charakter jednocześnie utrzymując go na tyle subtelnie, aby nie zamienić go w centralny punkt pokoju.

Należy pamiętać, że bardzo jasne i bardzo ciemne kolory pokazują znacznie więcej niepożądanych zanieczyszczeń. Podczas gdy ciemny kolor może być świetny w ukrywaniu plam, pokaże włókna i kurz bardziej niż inne kolory. Dywan, który nie jest ani zbyt jasny, ani zbyt ciemny, będzie najlepszym kolorem do maskowania tych problemów. Dlatego warto postawić na kolory ziemi i szarości.

Ekskluzywny dywan do salonu  może zmienić całe wnętrze, dlatego należy starannie i mądrze wybrać materiał i kolor. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą naszego sklepu, gdzie znajdą Państwo wyjątkowe skandynawskie dywany o wysokiej jakości.

 

jak wybrać dywan do salonu

Jak wybrać lampę do salonu?

Lampa do salonu, czy to łatwy temat?

To kwestia nad którą spędzamy dużo naszego czasu aby perfekcyjnie dobrać odpowiednie oświetlenie. Gdy urządzamy nasze przestrzenie, to salon musi być wyjątkowy. Lampa do salonu jest zatem ważnym, o ile nie najważniejszym, elementem dekoracyjnym. Tam przecież spędzamy najwięcej naszego czasu z rodziną i najbliższymi. Szukajmy i wybierajmy razem. Naszym zdaniem lampa do salonu to przysłowiowa “wisienka na torcie”. Musi być wybrana dobrze i z rozsądkiem. Aby pomóc w tej kwestii, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań.

Mianowicie, jakiego typu lampy do salonu potrzebujemy?

Stojącą, wiszącą, “zapierającą dech w piersiach” czy może kinkiet, albo kulki?

Następnie, w jakim stylu jest urządzone wnętrze? Nowoczesne, w stylu Boho, czy klasyczne. Jakie barwy w nim występują? Jakie kolory mają nasze ściany, meble, obrazy. Czy całość pasuje do naszego wnętrza? Jakiej ilości światła tam potrzebujesz? Zastanówmy się razem. Może to właśnie u nas, znajdziesz swój wypatrzony model, i piękna, wymarzona lampa do salonu zawiśnie w sercu tego domu. 

Jeżeli jeszcze nie wiesz co dokładnie Cię interesuje, poniżej opisaliśmy kilka typów lamp do salonu oraz różne ich funkcje.

https://skydecor.pl/produkt/oswietlenie-lampa-lampy-wiszace-verner-panton-fun-3dm/

Jak prawidłowo oświetlić salon?

Skydecor jest wiodącym dystrybutorem oświetlenia. Dzięki naszemu doświadczeniu wiemy jak oświetlenie może całkowicie  zmienić wygląd wnętrza. Jest to szczególnie ważne w salonie, gdzie często spędzamy większość czasu. Jednak trudno jest znaleźć odpowiednią równowagę świetlną ze względu na to ile funkcji spełnia pokój dzienny.

Dobrze oświetlony salon powinien mieć co najmniej trzy różne rodzaje oświetlenia: ogólne, punktowe i akcentujące. Są one używane w różnych porach dnia i do różnych celów. Kluczem do funkcjonalnego schematu oświetlenia jest to, aby wiedzieć  jak należy je używać i mieszać ze sobą.

Wisząca lampa do salonu

Wiszące lampy do salonu sprawdzają się również w pomieszczeniach, w których, w ciągu dnia jest sporo naturalnego światła. Pamiętaj również, że wisząca lampa, czy żyrandol bardzo dobrze sprawdzają się przy rozdzielaniu przestrzeni. Co to oznacza? Czy zdołam wybrać lampę do salonu Frandsen? Jeżeli Twój salon łączy w sobie jadalnię, kącik telewizyjny i może część relaksacyjną, to warto oddzielić je osobnym światłem górnym.

Szczególnie ważne jest zwrócenie uwagi na część z telewizorem. Ostrożnie wybierz światło i jego położenie, aby uniknąć odbijania w telewizorze. Rozpraszanie jasnego światła poprzez lampę do salonu nad głową lub przed telewizorem, może być rozpraszające, dlatego upewnij się, że lampy sufitowe są ściemniane lub zamiast tego użyj kinkietów ściennych lub lamp podłogowych.

lampa wisząca
https://skydecor.pl/produkt/oswietlenie-lampa-lampy-wiszace-verner-panton-ufo/

Oświetlenie zadaniowe

Lampy do salonu obejmują lampy podłogowe, lampy do czytania, lampy stołowe i lampy akcentujące. Oświetlenie zadaniowe to takie, które używamy do konkretnych czynności.

Lampy do czytania

Lampy do czytania, są bardzo ważne ponieważ najczęściej lampki, których w tym celu używamy mają niski poziom światła i przyczyniają się do pogorszenia wzroku. Lampą do czytania może być podłogowa lampa umieszczona między dwoma fotelami, kinkiet czy mała lampka nocna. Bardzo ważne jest jednak abyśmy sprawdzili jej parametry przed zakupem. Przykładem wspaniałej lampy do czytania, jest lampa Job. Zobacz tutaj jak wyglada. https://www.frandsenretail.dk/products/wall-lamps-1/job-6

Lampy stołowe

Lampy stołowe do salonów i pokoi dziennych są popularnym wyborem od wielu, wielu lat.  Powinny być ustawione w sposób przemyślany,, aby stworzyć równowagę. Możesz ustawić je na stolikach obok kanapy, w narożniku komody czy stołu. Taka lampa nie daje dużego spektrum światła, ale nadaje ciepła i przytulności pomieszczeniu. Idealnie sprawdzi się przy romantycznej kolacji czy wieczorze w gronie rodziny. Wspaniały model znajdziesz tutaj: Lampa stołowa Benjamin Frandsen

Lampy podłogowe

Lampy podłogowe do salonu, to także świetny sposób na dodanie silnego światła do ciemnego pomieszczenia. Lampa podłogowa ma za zadanie wysyłanie światła w górę, które odbija się od sufitu jako światło otoczenia. Z tego powodu właśnie lampy podłogowe mają często silniejsze i jaśniejsze światło niż lampy stołowe. Mogą również zawierać regulowane poziomy jasności, diody LED, żarówki z funkcją ściemniania i wiele innych. Nie można zapomnieć oczywiście o funkcji designu. Lampy podłogowe idealnie wypełniają wolną przestrzeń i nadają charakteru pomieszczeniu.

 

lampa stojąca
https://skydecor.pl/produkt/oswietlenie-lampy-podlogowe-lampa-podlogowa-frandsen-daddy-long-leg/

Lampka na biurko

Jeśli masz małe biurko w salonie pomocnym dodatkiem jest lampa biurkowa. Te wszechstronne regulowane lampy pozwalają oświetlić powierzchnię biurka. Główkę lampy można zwykle łatwo przesunąć, aby skierować światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Takie lampy są coraz częściej bezcieniowe, dlatego świetnie sprawdzą się do prac manualnych. 

Jak dobrać najlepsze oświetlenie do salonu?

Ustaw źródło światła w pomieszczeniu i na określonej wysokości. Zobacz jak dużo światła potrzebujesz i oceń jaka wielkość klosza będzie najlepsza. Ważne jest, aby zdać sobie sprawę, że klosz lampy: jego odcień, materiał oraz wielkość ma ogromny wpływ na światło padające tj. jego moc i kierunek.

Abażur lampy wpływa również na to ile światła przez niego przenika. Grube materiały, mało przepuszczalne i ciemne odcienie będą blokować przechodzenie światła przez klosz i skupią więcej światła na górze i dole żarówki.

Kształt światła

Kształt klosza lampy określi kształt „stożka” światła emitowanego przez lampę. Wszystko zależy od wielkości otworów abażuru. Klosz z mniejszym otworem na górze np. w kształcie dzwonu, będzie dawał więcej światła od dołu i rozprzestrzenia światło na szerszym obszarze. Lampy stołowe mają zwykle abażury, które są szersze na dole w porównaniu do lamp podłogowych, ponieważ są one umieszczone niżej i będą musiały tak samo szeroko rozpraszać światło. Z kolei lampa podłogowa ma większą wysokość i jej klosze mogą być węższe.

Niektóre lampy, takie jak lampy biurkowe lub lampy akcentujące, mogą świecić światłem we wszystkich kierunkach. Również lampy z przezroczystymi lub częściowo przezroczystymi / tkaninowymi abażurami będą emitować trochę światła przez boki lampy, ale zabarwi światło na kolor klosza. Na przykład czerwony klosz może emitować ciepły blask. Bielszy klosz emituje białe światło. Abażury lamp są również zmienne, więc jeśli nie jesteś zadowolony z odcienia lampy, po prostu ją wymień!

Jak dopasować lampę do stylu pokoju?

Lampy są dostępne w bardzo szerokiej gamie stylów od klasycznych po ultranowoczesne. Wybierz motyw swojego pokoju i spróbuj dopasować styl lampy do wystroju domu.

Na przykład, lampy o bardzo czystych liniach, śmiałych kształtach, jasnych kolorach i bez drobnych detali są zwykle postrzegane jako nowoczesne lampy. Minimalistyczne materiały i uderzające geometryczne kształty podkreślają nowoczesny wygląd.

Przede wszystkim, lampy o bardziej dekoracyjnych, ozdobnych, fantazyjnych krzywiznach i starych materiałach takich jak brąz, mosiądz i drewno są to lampy klasyczne.

Lampa może być idealnym dodatkiem do salonu. Za dnia może wyglądać jak dzieło sztuki, a wieczorami nadawać przytulny i ciepły klimat. Kolor i materiał lampy mogą wpłynąć bardzo na całe pomieszczenie. Jeżeli Twój salon dominuje w stonowane kolory, nie bój się zaszaleć i dodać nieco koloru. Puste przestrzenie pięknie wypełnią długie ozdobne żyrandole.

Pamiętaj, że lampy do salonu są perfekcyjnym uzupełnieniem wnętrza i stylową ozdobą. Zwróć uwagę na to ile światła potrzebujesz, jakie zadanie ma spełnić, jaka kolorystyka i wielkość najbardziej Cię interesuje.

Ile światła wytwarza lampa?

Ilość światła emitowanego przez lampę zależy głównie od intensywności żarówki, ilości światła filtrowanego przechodzącego przez klosz, a także od położenia i odległości lampy.

Światło rozprzestrzenia się i wydaje się ściemniać wraz z odległością od źródła światła. Dlatego swobodnie możesz podzielić salon na część relaksacyjną czy kącik do czytania. Używając oświetlenia akcentowego łatwo rozdzielić przestrzeń. Pamiętaj o miejscach gdzie potrzebujesz dobrego oświetlenia i zastosuj kinkiety lub lampy podłogowe.

Zwykle najjaśniejszym punktem są lampy podłogowe, to zazwyczaj podwójna wydajność lampy stołowej.

Najjaśniejsze światło generują lampy do czytania, ponieważ są one formą lampy podłogowej ze skoncentrowanym światłem umieszczonym blisko miejsca, w którym czytasz.

Lampy biurkowe mogą wytwarzać podobną ilość światła do lamp stołowych, ale w bardziej skupionym obszarze nad biurkiem, a zatem mogą wydawać się najlpesze.

Najciemniejszym ze wszystkich lamp są Lampy akcentujące. Mogą nadawać przytulny nastrój w pomieszczeniu lub rozdzielać przestrzeń, ale nie są wystarczająco jasne, aby odpowiednio oświetlić cały pokój.

Jak zwiększyć ilość światła w lampie?

Jednym ze sposobów zwiększenia ilości światła w lampie jest użycie świetlówki lub żarówki LED. Ponieważ te nowoczesne żarówki zużywają o wiele mniej mocy, aby wytworzyć taką samą ilość światła. Można w rzeczywistości umieścić żarówkę o wyższej mocy i otrzymać więcej światła jednak należy pamiętać o zakresie moc lampy. Pamiętaj, aby nigdy nie używać żarówek o mocy wyższej niż maksymalna moc lampy.

Ekskluzywne lampy

Jeśli szukasz ekskluzywnych lamp w naszym sklepie internetowym na pewno znajdziesz coś dla siebie. Zapraszamy na zakupy. – kliknij w link ekskluzywne lampy