Od pięknego oświetlenia własnej przestrzeni wszystko się zaczyna. Odpowiedni nastrój, urocza atmosfera, którą Skandynawowie określają mianem „HYGGE” to szczególnie ważne, elementy naszych mieszkań. To odpowiednio dobrane światło podłogowe, lampy stojące, czy lampy do salonu, ścienne, lampy biurkowe sprawią, że nasze pokoje, zrobią wrażenie większych, mniejszych, przytulniejszych w zależności od naszych warunków i od tego czego sami oczekujemy od przestrzeni domowej.

Dobra ekspozycja źródła światła, czy jego ukrycie i wyeksponowanie fragmentu lub całości pomieszczenia, zależy od nas. W pokoju dziennym, sercu naszego domu, spędzamy najwięcej czasu z najbliższymi i rodziną. Prawidłowe oświetlenie tego pomieszczenia stanowi zatem, niesłychanie ważny element naszego codziennego życia. Dobrze w nim zaakcentowane odpowiednie miejsca, lampy wiszące, lampy do kuchni, czy światło jako ekspozycja punktowa, lampy ścienne i lampy sufitowe, czy bezpośrednie ciepłe i jasne światło nad naszym stołem jadalnym czy wreszcie dobre oświetlenie łazienkowe sprawi, że czas spędzony przy posiłkach, czytaniu, czy relaksie będzie wyjątkowe i wspaniałe. Ważna przy wyborze odpowiedniej lampy jest moc żarówki, jaką dany model posiada.

Bardzo modnym nieustannie oświetleniem są lampy w klasycznych kolorach takich jak biały, czy czarny zarówno mat jak i połysk, oczywiście szarości wpisują się tutaj również na tym samym poziomie. Dołączają do nich kolory sezonu zielenie, brązy, szklane opale z elementami mosiądzu a także chrom. Cały czas utrzymuje się również trend miedzi. Dużo oświetlenia ma szklane transparentne klosze, przez co światło otrzymuje swój dodatkowy błysk i szyk.