Verner Panton

Wyświetlanie 1–24 z 65 wyników

Verner Panton ikona designu, żył w latach 1926-1998. Wypracował sobie unikalną reputację dzięki swej oryginalności i niestrudzonym eksperymentowaniu. Panton tworzył lampy, meble, tekstylia i podążał w kierunku projektowaniu wnętrz.

Duński design Pantona

Niewątpliwie, choć był w czołówce duńskich projektantów drugiej połowy stulecia, to jego wkład był niczym innym jak główną postacią. Entuzjastycznie eksperymentował z nowymi materiałami. Stosował odważną paletę kolorów i żartobliwie nasycał wiele swoich rzeźbiarskich dzieł mocną ekspresją graficzną – bez uszczerbku dla jakości wykonania.

Duńskie lampy

Ikoniczne projekty mistrza Pantona wyłoniły się jako współczesne klasyki wzornictwa- tak samo jak wyraziste i zdumiewające były 50 lat temu.

Klasyki designu Verner Panton

Cytując projektanta: „Głównym celem mojej pracy to sprowokowanie ludzi do używania wyobraźni. Eksperymentując z oświetleniem, kolorami, teksturą i meblami wykorzystując najnowsze technologie, staram się pokazać nowe drogi, aby zachęcić ludzi by stworzyli swoje otoczenia bardziej ekscytującymi.”

Oświetlenie duńskiego projektu

W naszej ofercie znajdzie Państwo piękne klasyki mistrza designu. Lampy wiszące, między innymi takie jak: VP Globe, Moon, Panto, Fun, Wire czy Pantop. Dla części modeli wydłużony jest czas produkcji, ze względu na manufakturę produktów. Produkty certyfikowane, duńska produkcja Verpan.

Translate »