Ręczniki kąpielowe to niedoceniana podstawa gospodarstwa domowego. Obiekt, który jest zarówno dekoracyjny, jak i praktyczny. Wychodząc z kąpieli każdy marzy żeby przytulić do ciała coś miękkiego i delikatnego. Ręcznik, który otula i doskonale chłonie wilgoć. Ręczniki spełniają również rolę dekoracyjną, wykańczając wnętrze łazienki. Są równie ważne jak eleganckie matyzasłony prysznicowe czy inne akcesoria łazienkowe

Jeżeli jesteś przed zakupem nowych ręczników kąpielowych warto dowiedzieć się kilku szczegółów. Ręczniki kąpielowe są zwykle wykonane z tkaniny zwanej frotte – posiada wiele, ciasnych pętelek dzięki czemu jest bardzo chłonna. 

Na co zwrócić uwagę kupując ręczniki kąpielowe?

Przy zakupie nowych ręczników należy wziąć pod uwagę kilka ważnych czynników. Rozważania te mogą wpłynąć na wydajność i trwałość ręcznika.

 • Materiał

Ręczniki kąpielowe mogą być wykonane z wielu różnych włókien, dlatego zawsze warto sprawdzić etykietę i zobaczyć jaka jest zawartość poszczególnych włókien. Chociaż wiele osób nie myśli o tym podczas zakupów, jest to jedna z najważniejszych kwestii, ponieważ włókna działają różnie pod względem absorpcji, miękkości czy trwałości koloru. 

Najczęściej spotykane są ręczniki wykonane z bawełny, dzięki imponującej absorbancji i miękkości. Dostępnych jest kilka rodzajów ręczników bawełnianych w tym z bawełny egipskiej, bawełny tureckiej, bawełny organicznnej i wiele innych. Ponadto dostępne są również ręczniki z bambusa, opcja bardziej przyjazna dla środowiska oraz mikrofibry, rodzaj niedrogiego poliestru.

 • Rozmiar

 Chociaż może nie jest to najważniejsza kwestia, powinieneś sprawdzić rozmiar ręczników kąpielowych przed zakupem. Nie ma nic gorszego niż sprawdzenie ręczników w domu i uświadomienie sobie, że ledwie owiną się wokół pasa! Standardowe ręczniki kąpielowe mają szerokość 140×70 cm czy 90×150 cm. Pamiętaj o tym, zwłaszcza jeśli robisz zakupy przez Internet i nie widzisz ręcznika przed zakupem. 

 • Waga

Wszystkie tkaniny, w tym ręczniki, mają masę mierzoną w gramach na metr kwadratowy. Nie ma „właściwej” wagi ręcznika, jest to po prostu kwestia osobistych preferencji. Niektórzy lubią lżejsze ręczniki, inni wolą ciężkie. Warto pamiętać, że waga ręcznika może mieć również wpływ na jego właściwości. Na przykład produkty lżejszy, zrobiony z mniejszej ilości materiału zazwyczaj schnie szybciej, ale nie są tak chłonne. Z drugiej strony ciężkie ręczniki są najbardziej chłonne i pluszowe, ale będą dłużej wysychać. 

 • Chłonność

Chłonność jest kolejnym ważnym czynnikiem przy zakupie ręczników, ale ten czynnik często jest trudny do określenia podczas zakupów. Nie ma możliwości zmierzenia chłonności ręcznika bez wypróbowania. Na ogół  grubsze, cięższe ręczniki są chłonniejsze tak jak wspomniano powyżej. Ponadto warto zwrócić uwagę na ręczniki wykonane z najlepszych odmian bawełny.

 • Cena ręczników

Cena luksusowych bawełnianych ręczników kąpielowych różni się w zależności od marki, jakości i sprzedawców. Dobre ręczniki wcale nie muszą być drogie. Wybór w głównej mierze zależy od budżetu. Dobrej jakości ręcznik powinien kosztować od 100-300 zł.

Wskazówki dotyczące kupna ręczników kąpielowych

 • Unikaj ręczników, które nie są zrobione 100% z bawełny,
 • Sprawdź etykietę lub opis i upewnij się co do pochodzenia,
 • Upewnij się, że kupujesz dobry rozmiar,
 • Czytaj opinie o producencie i samym produkcie,
 • Kupując przez internet oszczędzasz pieniądze i czas.

Najlepsze ręczniki łazienkowe Mette Ditmer

Ręcznik Seasons Mette Ditmer

Ręczniki z kolekcji Season to wyjątkowe modele charakteryzujące się dużą chłonnością. Ze względu na swoją grubość i wagę idealnie sprawdzają się jako luksusowe ręczniki kąpielowe.  Dostępne są w kilku kolorach w podstawowym rozmiarze 90x150cm, wykonane w 100% z wysokiej jakości bawełny. 

Ręcznik Shades zielony Mette Ditmer

Ręczniki niezwykle eleganckie. Dzięki swojej kolorystyce i fakturze idealnie wpasują się w nowoczesne jak i rustykalne pomieszczenia.  Są tkane w specjalny sposób, który gwarantuje dużą chłonność i wytrzymałość. Ręczniki Shades wykonane są z bawełny, przez co są niezwykle miękkie i delikatne. Dostępne w naszym sklepie online w rozmiarach: 38x55cm, 50x95cm, 70x140cm, 86x180cm. 

Ręcznik Grid Mette Ditmer

Ręczniki siatkowe Mette Ditmer: graficzne, monochromatyczne i idealne uzupełnienie każdej nowoczesnej łazienki. Grid to seria 100% bawełnianych ręczników Mette Ditmer. Czarno-biały wzór graficzny jest bardzo elegancki i stylowy. Przy projektowaniu tej serii Mette Ditmer inspirowała się starymi okrągłymi mozaikami i podłużnymi płytkami, które popularne były w starych łaźniach publicznych. Te ręczniki kąpielowe są jedyne w swoim rodzaju jeżeli chodzi o sam design jak i jakość materiałów. Zastosowany splot Jacquard jest to skomplikowany wzór tkanin wykonany przy użyciu maszyny Żakarda, której konstruktorem umożliwiającej sterowanie poszczególnymi nitkami osnowy. Ręczniki można znaleźć w rozmiarach 100x50cm, 140x70cm, 21x15cm, 31x31cm, 60x38cm.

Jak pielęgnować ręczniki?

Przede wszystkim po zakupie ręcznika wypierz go. Pozbędziesz się zapachu i będziesz mieć pewność czystości. Suszenie ręcznika to bardzo ważna czynność wpływająca na trwałość produktu. Ręcznik powinien być rozwieszony w całości, jeżeli jest taka możliwość to najlepiej na powietrzu lub gdzieś gdzie jest przeciąg. Po kąpieli warto wynieść go z zaparowanej i wilgotnej łazienki, aby zapobiec rozwojowi grzybów i pleśni. Jeśli posiadasz wentylator łazienkowy, możesz go włączyć podczas kąpieli, ponieważ również zapobiegnie to powstawaniu pleśni lub wilgoci we włóknach. 

Pranie ręczników kąpielowych

Przez pierwsze trzy razy zaleca się, aby ręczniki były prane oddzielnie, tak aby nie puszczały koloru lub małych włókien na inne tkaniny. Podczas prania włóż je do specjalnego woreczka i nie używaj zmiękczacza.

 • Jeśli chcesz, aby ręczniki stały się bardziej chłonne, musisz je prać w gorącej wodzie. Pomoże to pozbyć się wszelkich powłok lub dodatkowego barwnika, zapobiegając ich wchłanianiu.
 • Dodaj ocet do płukania – przed dodaniem octu należy najpierw go rozcieńczyć, aby zapobiec przebarwieniom chłonnych ręczników kąpielowych. Możesz na również dodać  sody oczyszczonej dla efektu wybielenia. Należy pamiętać, że soda oczyszczona i ocet nie powinny być używane w tym samym płukaniu.
 • Skorzystaj z myjki ultradźwiękowej –  to doskonały wybór, ponieważ myjka wypierze ręczniki i nie dopuści do uszkodzenia.

Jeżeli potrzebujesz miękkie, bawełniane ręczniki o niezwykłej chłonności i trwałości koniecznie odwiedź nasz sklep internetowy z wyposażeniem wnętrz. Znajdziesz tam wiele inspiracji dla skandynawskiego stylu i nie tylko. Stawiamy na jakość produktu, dlatego wybieramy producentów, którzy są liderami w branży designu. Wybór ręcznika kąpielowego jest niezwykle ważny dlatego daj sobie czas na zapoznanie się z opiniami i opisami poszczególnych produktów.