Lampy na taras lub balkon– jak stworzyć przytulną i spójną aranżację?

Lampa na taras lub na balkon wśród kwiatów
Lampa Pantop Portable marki Verpan, prawa autorskie Verner Panton Design AG

Lampy na taras lub balkon sprawią, że zmienimy przestrzeń wypoczynku nie do poznania. Już od wiosny przy pierwszych pojawiających się promieniach ciepłego słońca, myślimy o naszych tarasach i balkonach. Sprzątając pozostałości po zimie, szukamy sposobów i produktów by pięknie urządzić nasze zewnętrzne przestrzenie. Tam bowiem, będziemy szukać spokoju w ciepłe wieczory i dnie, podczas letniego wypoczynku. Chcemy zatem, aby te miejsca bez względu na przestrzeń jaką dysponujemy oddały nastrój i klimat w którym będziemy miło spędzać czas. Jeśli jest to mała przestrzeń czasami wystarczą dwa krzesełka, mały stoliczek i lampion by stworzyć nastrój.

Z naszego bloga dowiesz się co proponujemy by zewnętrzne przestrzenie wzbogacić za pomocą lamp. Jakie lampy wybrać i dlaczego stawiamy na nowoczesny styl skandynawski?

Lampa ogrodowa USB 350 bezprzewodowa SACKit
Lampy duńskiej marki SACKit USB150

Oświetlenie zewnętrzne bezprzewodowe na taras i mały balkon

Dysponując przestrzenią, która nie posiada zewnętrznych kontaktów elektrycznych możemy oświetlić nasz balkonik designerskimi lampami stworzonymi przez Vernera Pantona marki Verpan o nazwie Pantop Portable. Model ten występuje w tak szerokiej gamie kolorystycznej, że swobodnie dobierzesz ulubiony kolor. Jest to mała, zgrabna lampka, która bez problemu zmieści się na małym stoliku. Dodatkowo posiada trzystopniowe natężenie światła na dotyk, w górnej części klosza, które dostosujesz do potrzeb w ciągu wieczornego relaksu. Po skończonym posiłku można użyć przyciemnionego światła, to buduje nastrój. Jej kształt rzuca rozproszone światło w dół a siedmiogodzinny czas pracy, pozwoli ci się cieszyć z atmosfery przez cały wieczór.

Ogród meble do ogrodu i lampy Skydecor
Lampa bezprzewodowa Pantop Portable projektu Vernera Pantona, prawa autorskie Verner Panton Design AG

Lampy tarasowe na podłogę i nie tylko

Posiadając przestrzeń zewnętrzną możesz wzbogacić ją również lampami duńskiej marki SACKIt. Bezprzewodowy model USB150 z uchwytem z juty doda niebagatelnego wyglądu. Możesz taką lampę położyć na podłodze, w narożniku tarasu lub balkonu, bądź powiesić za uchwyt na poręczy balkonu, czy bocznej ścianie budynku. Stworzysz dzięki takiej lampie doskonałą aranżację. Lampa ta odporna jest na wodę i kurz IP67, wytrzymuje temperatury do minus 20 stopni Celsjusza. Doskonale spełnia warunki materiałowe jak i konstrukcyjne lamp zewnętrznych. Oczywiście, jeśli chcesz osiągnąć efekt przytulności, dużo zależy również od zielonych akcentów. Każda lampa oddając swoje światło pięknie oświetli twoje kwiaty, czy trawy i tym samym wzmocni efekt, który chcesz uzyskać. Połóż je zatem blisko swoich roślin. W tym przypadku producent proponuje trzy rozmiary do wyboru. Możesz zastosować je razem jeśli dysponujesz dużym tarasem, lub pojedynczo, gdy przestrzeni do ekspozycji światła masz mniej.

Lampa ogrodowa USB 150 bezprzewodowa SACKit
Lampa duńskiej marki SACKit bezprzewodowa USB150 z uchwytem z juty
Lampa ogrodowa USB 350 bezprzewodowa Skydecorpl
Lampa duńskiej marki SACKit bezprzewodowa USB150 z uchwytem z juty

Jak wybrać lampy zewnętrzne na taras lub balkon?

Szukaj lamp o wysokich parametrach, stworzonych przez dobrych producentów. Lampy zewnętrzne bowiem wystawione są na różne warunki atmosferyczne, dlatego ich wytrzymałość jest szalenie istotna. Pomogą ci w tym parametry IP.

Styl skandynawski na tarasie i balkonie

Jest to nowoczesny styl, cechujący się prostymi rysami, minimalistycznymi kształtami. Takie oświetlenie w stylu skandynawskim cechuje prostota i funkcjonalność. Oświetlenie w tym stylu szybko nie wyjdzie z mody a jego ponadczasowy charakter z łatwością dopasujesz do swoich aranżacji. W takiej prostocie tkwi nieodparty czar, stąd też od wielu lat jest niezmiernie popularny. Duńczycy cenią sobie przestrzeń „hygge” w której najważniejszy jest komfort, przytulność i równowaga dzięki subtelności kształtów i form. Styl ten cechuje kolorystyka zbliżona do natury, z łatwością połączysz oświetlenie ze swoimi meblami.

Lampa ogrodowa na stojaku
Lampa ogrodowa na stojaku marki SACKit

Lampy naftowe olejne w stylu skandynawskim

Lampa olejna naftowa SACKit
Lampa na taras olejna naftowa duńskiej marki SACKit

Jedną z fantastycznych lamp serii ogrodowej marki SACKit  jest lampa naftowa na taras lub balkon do użytku zewnętrznego. Dzięki niej doskonale zaaranżujesz balkon lub taras. Możesz umieścić ją na stojaku, jeśli dysponujesz miejscem na niego. Lampa ta będzie dawać czysty i piękny płomień. Jej parametry zgodne są z przepisami Unii Europejskiej dotyczącymi lamp naftowych. Możesz stosować olej do lamp oliwnych, ekologiczne płyny do bio kominków, czy zamiennik czystej, bezbarwnej i bezzapachowej nafty. Model ten ma płomień spalający się czysto, nie wytwarza on sadzy ani dymu. Dodatkowo lampa ta ma zabezpieczenie przed rozlaniem, nawet po jej przewróceniu. Całkowicie bezpieczna i przyjazna. Oczywiście należy zachowywać podstawowe reguły bezpieczeństwa, podczas korzystania z lamp generujących płomień, tak samo jak w przypadku stosowania każdej świeczki.

Lampa naftowa marki SACKit
Lampa naftowa olejna marki SACKit zamknięta

Przenośne oświetlenie ogrodowe LED lampy na taras lub balkon

Jedną z naszych propozycji na taras lub twój balkon jest przenośny model Ara To Go marki Nordlux. Idealna do zabrania ze sobą i umieszczenia w dowolnym miejscu na zewnątrz. Ma wbudowany trzystopniowy ściemniacz źródła światła, dostosujesz natężenie do własnych potrzeb. Jednocześnie, model ten, tworzy przytulny nastrój i wzbogaca przestrzeń swoim pięknym wyglądem.

Lampa Ara To Go marki Nordlux w ofercie Skydecorpl
Lampa Ara To Go marki Nordlux z oferty Skydecorpl

Umiar i konsekwencja w aranżacji

Wybierając jeden styl aranżacji, trzymajmy się go ściśle gdy szukamy innych elementów wystroju. Wykonaj wstępny projekt. Zrób założenia budżetowe. Twoje konsekwentne działania sprawią, że aranżacja tarasu lub balkonu nie będzie chaotyczna. Uzyskasz przyjazną dla oka spójność i charakter. Pamiętaj, twoją bazą jest podłoga, zarówno we wnętrzach jak i na tarasie czy balkonie. Od tego czy masz drewnianą, czy wyłożoną płytkami przestrzeń zależy jaki dodasz dywan lub dywanik zewnętrzny polecamy z plastikowych pasków z recyklingu. Ogranicz kolory w swoim projekcie, do trzech lub czterech i postaraj się je powtarzać w kilku przedmiotach, czy tekstyliach. Powtarzalność sprawi, że nasz wzrok to wychwyci. Dopasuj gabarytem meble do przestrzeni jaką dysponujesz. Przestrzeń stanie się wtedy spójna, przytulna i uwidocznisz wtedy zamysł, plan działania którym podążałeś. Zastosuj małe roślinki, średnie i duże. Lubimy gdy coś jest w kształcie trójkąta. W połowie drogi nie zmieniaj zdania, trzymaj się swojego projektu aranżacji. Powodzenia! Więcej tutaj

Translate »